سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۲۱۱۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه توسعه فرودگاه اصفهان با همکاری شرکت فرانسوی در حال انجام است، گفت: لازمه جذب گردشگران و توریست به استان اصفهان ایجاد زیرساخت های لازم از جمله احداث هتل است، اما این کار نباید به هر قیمتی صورت گیرد.

شعارسال: مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه توسعه فرودگاه اصفهان با همکاری شرکت فرانسوی در حال انجام است، گفت: لازمه جذب گردشگران و توریست به استان اصفهان ایجاد زیرساخت های لازم از جمله احداث هتل است، اما این کار نباید به هر قیمتی صورت گیرد.

حجت اله غلامی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین و استان مهمترین سند بالادستی است و به استناد آن، استان اصفهان به عنوان یک استان گردشگری در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: شاخص ترین محور توسعه طرح آمایش، گردشگری است و قاعدتا برای اینکه بتوان استان اصفهان را به عنوان یک محور گردشگری تصویب کرد، لازمه آن فراهم کردن زیرساخت های گردشگری است.

وی از جمله مهمترین زیرساخت های گردشگری را توسعه فرودگاه اصفهان، توسعه شبکه حمل ونقل و توسعه خطوط جاده ای و ریلی عنوان کرد و در این خصوص، گفت: در بخش توسعه فرودگاه که یکی از مهمترین بحث های آن توسعه گردشگری است اقداماتی از جمله احداث سالن پروازهای خارجی با پیشرفت 70 درصد و همچنین توسعه فرودگاه به میزان 400 هکتار صورت گرفته که در این زمینه توافقات لازم با وزارت دفاع توسط وزارت راه وشهرسازی انجام شده که با مشارکت شرکت فرانسوی در حال انجام است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه در بخش ایجاد شبکه حمل و نقل جاده ای نیز کریدور شمال جنوب کشور در حال اجراست، افزود: بخشی از این طرح تا پایان سال جاری تکمیل و بخشی با مشارکت بخش خصوصی و به صورت آزادراهی انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در بخش ریلی نیز فعالیت های خوبی انجام شده که هم توسعه ریلی و هم دوخطه شدن شبکه ریلی در دستورکار است که تمام اقدامات انجام شده در راستای فراهم کردن زیرساخت های گردشگری در استان است.

غلامی مهمترین بخش در توسعه گردشگری را احداث هتل در شهر اصفهان دانست و گفت: در بخش جذب، استقرار و اسکان توریست و گردشگر، احداث هتل بسیار حائز اهمیت است که اصفهان به لحاظ شرایط و موقعیت خاص جغرافیایی و داشتن سابقه تاریخی و فرهنگی و دارا بودن آثار متعدی که در طول تاریخ توسط معماران و هنرمندان شکل گرفته دارای جذابیت خاصی است از سوی دیگر زیرساخت های لازم برای جذب گردشگران و افزایش زمان اقامت آنها باید فراهم شود.

وی با تایید نقیصه کمبود هتل در استان و به خصوص شهر اصفهان، تصریح کرد: باید به سمت و سوی احداث هتل های مناسب در شهر برای استقرار گردشگران پیش رویم و تمام پتانسیل های موجود بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: در سال های 95 و 96 با توجه به همکاری و تعامل خوبی که با شهرداری و میراث فرهنگی وجود داشته مجوز احداث 33 هتل و مکان گردشگری صادر شده که در مقایسه با سال های قبل، رشد کمی بالاتری را نشان می دهد.

وی تاکید کرد: با همه نیازی که به احداث هتل در این شهر وجود دارد اما این بدین معنا نیست که در هرکجا و به هر قیمتی نسبت به رفع این کمبود مجوز صادر شود چرا که در این رابطه نمی توان ضوابط طرح های جامع وتفصیلی را نادیده گرفت و با توجه به این ضوابط و وجود کمیسیون های مربوطه نمی توان آنها را زیرپا گذاشت و برخلاف آن طرحی را تصویب و ابلاغ کرد.

غلامی افزود: به طور قطع کسانی که به دنبال احداث هتل در حاشیه زاینده رود و در دامنه کوه طبیعی صفه به عنوان محلی منحصر به فرد برای گردشگران هستند در اصل چهره شهر را مخدوش کرده و سیما ومنظر شهری را از بین خواهند برد و نباید اجازه این کار به آنها داده شود.

وی با ارائه پیشنهاداتی برای مکان یابی احداث هتل، گفت: در شرق اصفهان، در محور تشریفاتی اصفهان یا محور جاده فرودگاه اصفهان، سپاهان شهر و در خیابان صفه در اراضی گل نرگس موقعیت های بسیار مناسبی ایجاد شده که سرمایه گذاران این حوزه می توانند برای احداث هتل در این بخش ها اقدام کنند، هم چنین در این راستا اقامتگاه های تاریخی و مهمانسراهایی به صورت موردی در سطح محلات ایجاد شده است.

مدیرکل راه وشهرسازی هم چنین هشدار داد: تصمیماتی که برخلاف ضوابط گرفته شود و به صورت مدیریتی اعمال شود در آینده نه چندان دور مورد انتقاد صاحب نظران قرار خواهد گرفت و در آن هنگام هیچ پاسخ کارشناسی برای اینگونه تصمیمات نداریم.

وی با خطاب قرار دادن مدیران که در استان در این راستا تلاش می کنند، گفت: پیشنهاد می کنم برای اینکه دچار تصمیم گیری اشتباه برای شهر اصفهان نشوند باید با کارشناسان، صاحبنظران، اندیشمندان، دانشجویان و دانشگاهیان فعالی که در این عرصه فعال هستند، مشورت کنند و به نقطه نظرات آنها توجه شود تا تصمیماتی که گرفته می شود در آینده قابل دفاع باشد و تصمیمات مدیریتی بر تصمیمات کارشناسی غالب نشود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 27 فروردین 1397، کدخبر: 97012709585، www.isna.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
0
اصفهان نیازمند هاستل هایی هم هست که مسافران بتوانند با هزینه های کمتری در این استان اقامت پیدا کنند
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
0
اصفهان نیازمند این است که المان های شهری اش را به اندازه کافی تقویت کند ؛ هتل سازی فایده ای برای این استان ندارد
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
0
0
این هتل سازی ها باعث ایجاد اختلاف طبقاتی میشه
ا.ف75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین