سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۲۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: براساس آمار سامانه رصد، سال گذشته بیش از ۲۰ هزار شغل در استان ایجاد شده که ۷ هزار و ۶۱ شغل آن در حوزه صنعت، معدن و تجارت بوده است.

شعارسال: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: براساس آمار سامانه رصد، سال گذشته بیش از ۲۰ هزار شغل در استان ایجاد شده که ۷ هزار و ۶۱ شغل آن در حوزه صنعت، معدن و تجارت بوده است.

حسینقلی قوانلو ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: اقتصاد، تولید و اشتغال از مباحث مهم در کشور بوده و نامگذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری در راستای این مباحث است.

وی افزود: مصرف و حمایت از تولید داخلی باید به صورت یک فرهنگ مهم در جامعه نهادینه شود و مسئولین و مردم هم در راستای تحقق آن گام بردارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به رشد صادرات غیرنفتی استان بیان کرد: استان گلستان با مجموع 225 میلیون دلاری رشد 7 درصدی را در حوزه صادرات غیرنفتی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز برای صادرات غیرنفتی بیش از 6 بازار جدید برای استان گلستان فراهم شده است.

قوانلو درخصوص ایجاد اشتغال در استان ادامه داد: بر اساس آمار سامانه رصد، سال گذشته بیش از 20 هزار شغل در استان ایجاد شده که 7 هزار و 61 شغل آن در حوزه صنعت، معدن و تجارت بوده است.

در ادامه این جلسه امیرشیر توماج، فرماندار شهرستان گمیشان نیز اظهار کرد: هر یک از دستگاه‌ها باید عملیاتی شدن طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزایی و همچنین اتمام پروژه‌های نیمه تمام را در سال‌جاری در اولویت قرار دهند.

وی افزود: سیاست‌های ابلاغی از سوی دولت و سازمان‌ها باید توسط هر یک از ادارات به خوبی اجرایی و عملیاتی شود. بر اساس تاکیدات دولت و در راستای تحقق شعار سال، خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد توسط هر یک از ادارات ممنوع است.

فرماندار گمیشان با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان برای ایجاد اشتغال گفت: شهرستان ظرفیت‌های متنوعی در حوزه ایجاد اشتغال دارد و همه باید زمینه فعال شدن این پتانسیل‌ها و حضور سرمایه‌گذاران را در منطقه فراهم کنند.

وی اظهار کرد: برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های اشتغالزایی شهرستان، شناسنامه اقتصادی برای هر یک شهرها و روستاهای سطح گمیشان تهیه خواهد شد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 27 فروردین 1397، کدخبر: 1701535، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین