سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۳۲۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
معاون میراث فرهنگی ادارۀ ‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: فرصت برای خرید، مرمت و ساکن شدن در خانه‌های تاریخی اصفهان وجود دارد و ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان از این اقدام حمایت می‌کند.

شعار سال: معاون میراث فرهنگی ادارۀ ‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: فرصت برای خرید، مرمت و ساکن شدن در خانه‌های تاریخی اصفهان وجود دارد و ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان از این اقدام حمایت می‌کند.

 ناصرطاهری عصر روز گذشته ۲۹ فروردین‌ماه در آیین پاسداشت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی اظهار کرد: خوشبختانه با وجود اینکه اصفهان عرصه تاخت‌ وتاز مشکلات برای بافت تاریخی بوده است اما هنوز جای برای کار و حرف‌ های زیادی برای گفتن وجود دارد.

وی ادامه داد: بحث مرمت بحثی پیچیده است و به اندازه آثار تاریخی، شیوه‌های مختلفی برای مرمت آثار تاریخی وجود دارد و ما می‌توانیم از تمامی تجربیات جهانی و شیوه های موجود برای مرمت یک بنا استفاده کنیم.

معاون میراث فرهنگی استان اصفهان تصریح کرد: فرصت برای خرید، مرمت و ساکن شدن در خانه‌های تاریخی اصفهان وجود دارد و ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان از این اقدام حمایت می کند، پس برای مالکان خانه‌های تاریخی، بسته‌های حمایتی مختلفی از جمله معافیت از هزینه‌های آب و برق و تعرفه‌های خدمات، معافیت از عوارض نقل و انتقال و معافیت از عوارض تغییر کاربری از کاربری مسکونی به درآمدزا وجود دارد.

وی گفت: حمایت از مرمت و حفاظت از آثار تاریخی از وظایف ذاتی سازمان میراث فرهنگی به شمار می رود، با این وصف استان اصفهان سالانه ۳۰۰ خانه تاریخی را به سازمان میراث فرهنگی کشور جهت حفاظت و مرمت معرفی می کند که در این مورد از رتبه ممتازی در کشور برخورداریم.

طاهری افزود: حفاظت ۳۰۰ خانه تاریخی تنها بخشی از ظرفیت تاریخی استان اصفهان است و هرساله مبلغی برای مرمت خانه ها تخصیص داده می شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار 30 فروردین 97، کدمطلب:97013011653، www.isna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین