سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۳۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۸
یک مجموعه‌دار ایرانی ساکن اروپا می‌گوید:آیت الله‌خامنه‌ای تمبر شخصی ندارد. همه روسای‌جمهور آمریکا و مقامات اروپایی تمبر شخصی دارند ولی در ایران پُست‌کارت و تمبر شخصی رهبری چاپ نمی‌شود.

شعارسال: "سام شمس‌آبادی" ایرانی مقیم کشور بلژیک است که سالهاست به جمع آوری تمبر، کارت پستال و پاکت‌نامه مشغول است، او با وجود اینکه سالها در قلب اروپا زندگی می‌کند و مجموعه بی‌نظیری از تمبر،کارت پستال و پاکت‌نامه دارد و برخی از این مجموعه‌ها در دنیا منحصربه‌فرد هستند از علاقه خود نسبت به جمع‌آوری تمبر اختصاصی «آیت الله علی خامنه‌ای» می‌گوید: «تمبر فرهنگ یک جامعه است، مثلاً بنده الان دوست دارم تمبر آیت الله خامنه ای را داشته باشم، و یا مایلم پُست کارت آیت الله خامنه ای را داشته باشم ولی در کشور چنین تمبری چاپ نمی‌شود و نداریم.

* اینکه ما تمبر رهبری را نداریم با مدرک و اسناد می‌گوئید؟ شاید شما در اروپا بودید و کارت پستال رهبری را ندیده باشید؟

شمس‌آبادی: بله با مدرک می‌گویم، شاید بنده اروپا هستم ولی تمام قلب و روح و زندگی من ایران است. نگاه کنید این یک عکس است (اشاره شمس‌آبادی به تصویر آیت الله خامنه‌ای) ما تمبر ایشان را داریم ولی تمبر شخصی ایشان را نداریم، تمبر شخصی یعنی یک تمبر فقط با چهره ایشان باشد که چاپ نشده است.

* پس چه نوع تمبرهایی از ایشان داریم؟

شمس‌آبادی: مثلاً یک تمبر داریم روز جهانی دفاع مقدس است و عکس ایشان را کنار کشتی گذاشتند، درحالیکه بنده عکس خود ایشان مدنظرم است که چنین تمبری نداریم، عکس‌های امام خمینی (ره) را داریم، چندین مورد هر سال داشتیم به خاطر سالگردهای مختلف؛ مثلاً ورود ایشان به ایران و خیلی چیزهای دیگر؛ ولی از آیت الله خامنه ای تمبر شخصی نداریم و این سوال پیش می‌آید که چرا نداریم؟ و به هیچ عنوان نیز مبحث سیاسی در این کار مطرح نیست زیرا تمبر فرهنگ هر کشوری است و این دغدغه بنده از منظر حرفه‌ای و مجموعه‌داری است.

*آیا تمبرهای شخصی رهبران، پادشاهان و اشخاص سیاسی مطرح اروپا چاپ شده است؟

شمس‌آبادی:همه را داریم بدون استثنا، اصلاً نباشد که نمی‌شود.

* مثلاً تمبر شخصی خانم مرکل - صدراعظم آلمان چاپ شده است؟

شمس‌آبادی: بله تمبر وی است، حتی تمبر شخصی تمام رئیس جمهورهای آلمان چاپ شده است و اصلاً آنها تمبرهای دارند که به خاطر ریاست جمهوری‌شان چاپ می‌شود.

* یعنی مثلاً هم اکنون تمبر شخصی ترامپ - رئیس جمهور آمریکا نیز چاپ شده است؟

شمس‌آبادی: 100درصد چاپ می‌شود، کما اینکه به شخصه چاپ کنونی تمبر شخصی ترامپ را اطلاع ندارم، زیرا ترامپ تازه روی کار آمده است، ولی 100درصد تمام روسای جمهور آمریکا تمبر دارند و دوره ای چاپ می‌شود، در بلژیک و کشورهای دیگر هم اینگونه است.

به هر حال کسانی دوست دارند تمبر آیت الله خامنه ای را داشته باشد و بر روی یک پُست‌کارتی و همراه نامه ای بفرستند، چرا نباید چنین تمبری چاپ شود؟ و ما در این زمینه بسیار ضعف داریم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 31فروردین1397 ، کدخبر: 1705038: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین