سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران گفت: ثبات نرخ خرید تضمینی مطمئنا میزان تولید گندم در آینده را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

شعار سال: علیقلی ایمانی رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران با اشاره به آخرین وضعیت برداشت گندم اظهار کرد: هم اکنون در استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و جنوب کرمان برداشت گندم به طور جزئی آغاز شده و تا کنون حدود 10 هزارتن گندم خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه گندم‌های برداشت شده، تحویل دولت داده شده است، افزود: به سبب اعلام نشدن نرخ خرید تضمینی،میزان گندم تحویلی روی برگ کاغذ به کشاورزان تحویل داده شده است.

ایمانی با انتقاد از تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم گفت: هم اکنون کشاورزان نیمه راه را گذراندند و دیگر کاری از دستشان بر نمی آید چرا که به مرور گندم های استان های مازندران، گلستان و خراسان وارد چرخه خرید خواهند شد، اما ثبات نرخ خرید تضمینی میزان تولید گندم را در آینده تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

به گفته وی؛ از شورای عالی اقتصاد انتظار می رود که هر چه سریع تر نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام کند تا کشاورزان تکلیف خود را بدانند.

رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران میزان تولید گندم را پیش بینی کرد و افزود: اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد، پیش بینی می شود که حدود 13 تا 13.5 میلیون تن گندم تولید شود.

ایمانی با اشاره به تاثیر کاهش بارندگی در میزان تولید گندم تصریح کرد: کاهش بارندگی در سال زراعی جدید در برخی استان ها تاثیرگذار بوده است، به طوریکه تولید 14.5 میلیون تن ناشی از شرایط جوی به 13 تا 13.5 میلیون تن کاهش خواهد یافت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ 1 اردیبهشت 97، کد مطلب: 6507477: www.yjc.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین