سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۳۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
کبری توکلی صبح سه‌شنبه در حاشیه برداشت از مزارع گندم و جو شهرستان بوشهر اظهار داشت: در شهرستان بوشهر شاهد فعالیت گسترده کشاورزان در زمینه کاشت گندم و جو هستیم.
شعار سال:  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر از کاهش چشمگیر برداشت گندم و جو در شهرستان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۳ درصد مزارع گندم و جو در شهرستان بوشهر قابل برداشت.

کبری توکلی صبح سه‌شنبه در حاشیه برداشت از مزارع گندم و جو شهرستان بوشهر اظهار داشت: در شهرستان بوشهر شاهد فعالیت گسترده کشاورزان در زمینه کاشت گندم و جو هستیم.

وی با اشاره به شرایط بارشی نامناسب در سال زراعی جاری خاطرنشان کرد: این وضعیت باعث شده تا بسیاری از مزارع گندم و جو شهرستان بوشهر با خسارت‌های جدی روبرو شوند و محصولی برداشت نشود.

توکلی افزود: کشت گندم و جو در سطح ۲۰ هزار هکتار از مزارع آبی و دیم این شهرستان صورت گرفت که از این میزان ۳۰۰ هکتار گندم آبی، حدود ۱۴ هزار هکتار گندم دیم، ۲۲۳ هکتار جو آبی و ۳ هزار و ۳۷۵ هکتار جو دیم است.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر ادامه داد: در سال زراعی ۹۶-۹۷ از ۲۰ هزار هکتار سطح کشت گندم و جو میزان دو هزار و ۲۰۰ هکتار گندم و ۵۲۰ هکتار جو قابل برداشت است.

وی گفت: حدود ۱۷ هزار هکتار از مزارع به دلیل خشکسالی و کاهش نزولات جوی و همچنین تنش‌های محیطی خصوصأ گرم شدن سریع هوا مزارع از وضعیت نامطلوبی از جمله کوتاه بودن طول ساقه ها و چروگیری لانه برخوردار است.

توکلی در ادامه اظهار داشت: پیش بینی می شود با توجه به سطح قابل برداشت ذکر شده در حدود دو هزار تن گندم در سطح شهرستان بوشهر تولید شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1397، کدخبر: 4279657 ، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین