سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۵۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: اشاعه فرهنگ مهدویت نیازمند خروج از عرصه‌های سنتی و ورود به محیط‌های علمی و پژوهشی است.

شعار سال: حجت‌الاسلام مهدی ستوده عصر چهارشنبه در حاشیه جشن نیمه شعبان در اردبیل به خبرنگار مهر گفت: تحقق این مهم موجب می‌شود موضوع مهدویت با زندگی عموم مردم ارتباط پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه مهدویت به دلیل اهمیت و جایگاه ویژه خود می‌بایست مورد توجه پژوهشگران علمی و دینی قرار گیرد، به ضرورت بهره‌گیری از پژوهش‌های دینی در ترویج فرهنگ دینی در جامعه اشاره کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به ضرورت‌های آماده‌سازی جامعه برای ظهور مهدی موعود تاکید کرد و متذکر شد: آخرین ذخیره ادیان، به اذن خداوند زمانی ظهور خواهد کرد که در بین افراد جامعه آمادگی ایجاد شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس ضروری است اندیشمندان ضرورت‌های آماده‌سازی جامعه برای ظهور را مطالعه کرده و در سطح جامعه نشر دهند.

ستوده تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع مصلح جهانی در بین ادیان، لازم است اندیشمندان با تئوری پردازی و گفت‌وگوهای علمی، نقد و نظرها، نکته‌سنجی‌ها و اظهارنظرهای ژرف پیرامون این آموزه، به قوت علمی این موضوع بین الادیانی اضافه کنند.

وی با بیان اینکه فرهنگ مهدویت اساس ولایت‌پذیری و دین‌مداری در اسلام است، تصریح کرد: تمامی اختیاراتی که به امام زمان(عج) و ائمه معصوم(ع) در بحث حکومت واگذار شده، ولایت فقیه نیز این مسئولیت و وظیفه را در بخش حکومتی جامعه دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با تأکید به اینکه آموزه دینی مهدویت دارای دامنه تاریخی است و از بنیادی‌ترین اصول اعتقادی مسلمانان شمرده می‌شود، اضافه کرد: حتی در میان دیگر ادیان نیز با عنوان مصلح جهانی مورد توجه قرار گرفته است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار 13 اردیبهشت 97 ، کد مطلب: 4286705، www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین