سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۵۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
مدیرکل امور اجتماعی استانداری استان گلستان گفت: مراسم سالگرد مختومقلی فراغی شاعر شهیر ترکمن با توجه به رویکردهای گردشگری و فرهنگی برگزار می‌شود.

شعار سال: عبدالرضا چراغعلی اظهار کرد: امسال برنامه‌های جدیدتری برای برگزاری سالگرد مراسم مختومقلی فراغی در کلاله برگزار می‌شود که رویکردهای گردشگری و فرهنگی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی با بیان این‌که مهمانان داخلی و خارجی زیادی در این مراسم حضور خواهند داشت، گفت: معاون رئیس جمهور، مقامات ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و میهمانان خارجی از جمله کشور ترکمنستان در این مراسم شرکت می‌کنند که از ۱۸ اردیبهشت وارد استان می‌شوند.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان، ادامه داد: امسال بنا داریم تا مقبره مختومقلی فراغی را به عنوان یکی از چهره‌های شاخص فرهنگی از طریق برنامه‌های گردشگری به استان‌های دیگر معرفی کنیم تا در کانون توجه همه مردم ایران و حتی خارجی‌ها قرار گیرد.

چراغعلی تصریح کرد: اطلاع رسانی برگزاری این مراسم در همه شهرهای استان آغاز شده و انتظار می‌رود که میهمانان و بازدیدکنندگان زیادی از خراسان شمالی و مازندران هم به در این مراسم حضور یابند.

وی گفت: مختومقلی فراغی به عنوان یک چهره شاخص فرهنگی نقطه عطفی برای توسعه گردشگری استان محسوب می‌شود و نباید بگذاریم دیدار از آرامگاه این شاعر شهیر ترکمن فقط معطوف به سالی یک‌بار شود.

به گفته چراغعلی بنا داریم امسال با شناساندن ظرفیت‌های شهرستان کلاله مقبره مختومقلی فراغی به عنوان یک کانون گردشگری معرفی و برای آن سرمایه گذاری شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار 13 اردیبهشت 97 ، کد مطلب: 4286630، www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین