سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۵۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۸
13 اردیبهشت 96 یادآور حادثه تلخ و مصیبت بار انفجار در معدن زمستان یورت آزادشهر در استان گلستان است که بر اثر آن 43 تن از معدن چیان این معدن مظلومانه جان باختند.

شعارسال: در سالگرد این حادثه تلخ، خانواده جان باختگان در این معدن می‌گویند: وعده پرداخت دیه و حق مسکن عملی شده اما مبلغ مستمری ماهانه‌ای که دریافت می‌کنند کافی نیست و در پرداخت حق بیمه نیز ابهاماتی وجود دارد.

محاکمه مقصر یا مقصران این حادثه نیز خواسته دیگر خانواده قربانیان است.

هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان، کمیته حقیقت یاب حادثه معدن زمستان یورت، پیمانکار و برخی دستگاه‌ها را مقصران این حادثه اعلام کرده است.

معدن‌چیان معدن زمستان یورت هم می‌گویند: حقوق و مزایای آنها همچنان با تاخیر پرداخت می‌شود.

سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، وقفه چند ماهه در تولید به علت انفجار و کوتاهی شرکت های فولاد در پرداخت طلب معدن را از علت های این تاخیر برشمرد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان، اولویت کاری در معدن زمستان یورت را در این یک سال، ارتقای ایمنی اعلام کرد.

به گفته حسینقلی قوانلو؛ بهره برداری از تهویه مرکزی استحکام بخشی بدنه و همینطور بازرسی مستمر، ازجمله اقدامات برای ایمن سازی این معدن بوده است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 13اردیبهشت1397 ، کدخبر: 618685: www.ilnanews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین