سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۵۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نیازی نیست معلمان را آسمانی کنیم همین که بپذیریم آنها هم کارمند هستند و خانواده و هزینه زندگی دارند کافی است.

شعار سالحمایت میرزاده در آستانه روز معلم درباره مهمترین اولویت‌ها و مشکلات معلمان اظهار کرد: آنقدر راجع به مشکلات معلمان گفته‌‌ایم و کاری انجام نشده‌ است که دیگر از بیان مشکلات خجالت می‌کشیم.

وی افزود: نیازی نیست معلمان را آسمانی کنیم همین که بپذیریم آنها هم کارمند هستند و خانواده و هزینه زندگی دارند کافی است. معلمان می‌خواهند آنها را همانند سایر کارمندان در نظر بگیریم و هر چه برای سایر کارمندان در نظر گرفته شد، شامل حال معلمان هم بشود.

سخنگوی کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس گفت: هم‌اکنون مدت‌هاست معلمان مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند و برای پرداخت آن وعده‌های متعددی داده شده که هیچ کدام محقق نشده است و آموزش و پرورش توپ را داخل میدان خزانه کشور انداخته که ماههاست اسناد تحویل شده اما همکاری نمی‌کنند. در چنین شرایطی نه تنها نمی‌توان معلمی را شغل انبیا دانست بلکه نمی‌توان از فرهنگیان به عنوان یک کارمند ساده هم سخن گفت چرا که از حداقل‌ مزایای کارمندان محروم هستند.

میرزاده بیان کرد: شأن معلم را در همایش‌ها و نوشته‌ها آنقدر بالا بردیم که فراموش کردیم آنها نیز همانند سایر کارمندان خرج زندگی دارند و معتقدم اگر قانون مدیریت خدمات کشوری برای آنها به درستی اجرا شود بسیاری از مشکلاتشان در بحث حقوق حل می‌شود و اگر معلمان را کارمند نمی‌دانند باید برای آنها نظام نامه خاصی را تعریف کنند تا شیوه استخدام و وضعیت پرداخت حقوقشان مشخص شود.

وی ادامه داد:‌برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و کیفی شدن آموزش‌وپرورش نخستین ملاک و معیار توجه به معلمان و به روزرسانی آنهاست.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار 11 اردیبهشت 97، کدمطلب: 1713510 ، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین