سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۶۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی از وضعیت فوق بحرانی ۱۵ دشت آبی این استان خبر داد.

شعار سال: محمدحسین جعفری اظهار داشت: میزان و حجم روان آب‌های خراسان‌رضوی از ابتدای سال جاری آبی حدود 70 درصد کاهش داشته که در این میان کاهش بارندگی‌ها نقش اساسی را در این مسئله داشته‌اند.

وی با اشاره به کاهش حدود 50 درصدی بارندگی‌ها و نبود بارش‌هایی که ایجاد روان آب می‌کنند افزود: به دنبال خشکسالی‌های اخیر در خراسان رضوی به دلیل این کاهش بارش‌ها، حجم روان آب‌ها نیز قاعدتاً کاهش پیدا می‌کند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی افزود: بارندگی‌های اخیر مناسب بود اما با این وجود همچنان بخش عمده حجم سدهای استان خالی است به نحوی که در حال حاضر 77 درصد ظرفیت مخزن سدهای خراسان رضوی خالی از آب است و هم اینک حدود 23 درصد از ظرفیت مخازن خراسان رضوی آب دارد.

جعفری گفت: در شرایط کنونی از 37 دشت آبی در محدوده مطالعاتی این استان 34 دشت وضعیت ممنوعه دارند و 15 دشت نیز وضعیت فوق بحرانی دارند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 13 اردیبهشت 97 ، کد مطلب: 1716480، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین