سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۶۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
سیل ، تگرگ و سرما به اراضی باغی و زراعی آذربایجان غربی 630 میلیارد تومان خسارت زده است.

شعارسال: مدیرکل جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی گفت : از پاییز سال 96 تا به امروز بر اثر حوادث طبیعی سیل، تگرک و سرمازدگی متاسفانه 57 هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان آذربایجان غربی دچار خسارت شده اند که میزان برآورد خسارات 630 میلیارد تومان است.

کریم زاده افزود : در فروردین ماه سالجاری نیز بر اثر سرمازدگی 580 میلیارد تومان خسارات وارد شده است.

وی گفت: کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کرده اند می توانند از مزایای صندوق بیمه محصولات کشاورزی استفاده کنند و برای آن دسته از کشاورزانی که بیمه نکرده اند اکیپ خسارت جهاد کشاورزی اقدام به صورت برداری و تهیه لیست خسارات ها کرده که به محض تخصیص اعتبارات جبران خسارت خواهد شد.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی اجرای روش های نوین آبیاری در پایاب دو رود ارس و زاب ، شمال و جنوب استان در حوزه آبریز دریاچه ارومیه را مهمترین برنامه های سازمان متبوع خود در سال جاری عنوان کرد.

کریم زاده گفت: برای کشت گلخانه ای و پرورش ماهی ، طرح های دامدار بزرگ در خارج از حوزه دریاچه ارومیه آماده اعطای مجوز، زمین و تسهیلات بانکی هستیم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 13اردیبهشت1397 ، کدخبر: 618750: www.ilnanews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین