سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۶۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
شاید زمانی آمار می‌دادند که سطح زیر کشت برنج در اصفهان به ۳۰ هزار هکتار رسیده بود، اما الان زیر چهار تا پنج هزار هکتار است.

شعارسال:شاید زمانی آمار می‌دادند که سطح زیر کشت برنج در اصفهان به ۳۰ هزار هکتار رسیده بود، اما الان زیر چهار تا پنج هزار هکتار است.

 عبدالحسین میرمیران‌ورزنه، حقوق‌دان و عضو هیئت‌مدیره نظام صنفی کشاورزان شهرستان اصفهان در گفتگویی با شرق اعلام کرده است که هم چنان در استان کم آب اصفهان چندین هزار هکتار برنج کاری می‌شود. او در بخشی از سخنان خود گفته است: حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت کشاورزان شرق اصفهان مستقیم و غیرمستقیم به علت وضعیت آب دچار بحران شده‌اند. اما ماجرا فقط به کشاورزی و کشاورزان محدود نیست. الان محیط زیست اصفهان و پیشروی کویر و نشست زمین در خطر است.

شاید زمانی آمار می‌دادند که سطح زیر کشت برنج در اصفهان به ۳۰ هزار هکتار رسیده بود، اما الان زیر چهار تا پنج هزار هکتار است که آن هم در بالادست لنجانات است و در آن شرایط و اراضی اقلیمی بهترین کشت همان برنج است، چون اراضی کوچک است و آبی که مصرف می‌شود دومرتبه به علت خاصیت طبیعی رودخانه به رودخانه بازمی‌گردد.

این در حالی است که به گزارش تسنیم رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفته بود: تنها استان‌های گیلان، مازندران و بخشی از استان گلستان اجازه کشت محصول برنج را دارند و سایر مناطق کشور که تا پیش از این مبادرت به کشت می‌کردند از این کار منع شده‌اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت فردا، تاریخ انتشار16 اردبیهشت 97، کدخبر: 809701 ، www.fardanews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین