سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۶۵۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه میزان افزایش حقوق بازنشستگان برای دریافت کنندگان حداقل حقوق، ١٩ و نیم درصد است، گفت: درباره سایر سطوح حقوق‌های دریافتی از سوی بازنشستگان نیز پیشنهاد تأمین اجتماعی به هیات دولت ارائه شد که با تصویب، پیشنهاد اجرایی می‌شود.

شعارسال: سیدتقی نوربخش در جلسه ای با اعضای کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی به صورت درصدی خواهد بود و مبلغ ثابت اعمال نمی شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مطالبات جامعه کارگری در هفته کار و کارگر مطرح شد، افزود: مطالبات بازنشستگان نیز در بسیاری موارد مشابه با کارگران است و در این روزها بحث افزایش حقوق بازنشستگان مطرح است و تامین اجتماعی از تمامی ظرفیت ها برای بهبود وضعیت معیشتی و افزایش مستمری ها استفاده خواهد کرد.

نوربخش ادامه داد: میزان مستمری پرداخت شده توسط سازمان تامین اجتماعی در سال ٩٢ به میزان ٢٢ هزار میلیارد تومان بود و در سال ٩٦ به 52 هزار میلیارد تومان رسیده است. در سال جاری نیز بر اساس بودجه تدوین شده ٦١ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه براساس بودجه سال ٩٧ مبلغ ٦٠٠ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به بازنشستگان در نظر گرفته شده است، گفت: این تسهیلات برای خرید کالای ایرانی و مسکن اجتماعی تخصیص خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از پیگیری اجرای بندهای «و» و «ن» تبصره پنج بودجه سال ٩٧ کل کشور برای دریافت و تهاتر مطالبات این سازمان از دولت خبر داد و اظهار داشت: آئین نامه پیشنهادی سازمان تامین اجتماعی تهیه شده و با همکاری وزارت اقتصاد، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک مرکزی در حال پیگیری هستیم و امیدواریم تا خرداد ماه بتوانیم به مرحله اجرای این قانون برسیم.

نوربخش اجرای خواسته رئیس جمهوری مبنی بر خروج سازمان های بیمه گر از بنگاهداری را از دیگر برنامه های سازمان تامین اجتماعی برشمرد و گفت: واگذاری بنگاه ها با نظارت کامل مراجع قانونی انجام می شود و شرط اهلیت؛ سلامت و بازگشت پول در هرنوع واگذاری مورد توجه جدی خواهد بود.

وی خدمت رسانی به بازنشستگان را افتخار سازمان تأمین اجتماعی دانست و گفت: کرامت رضوی را توسعه و ظرفیت اعزام ها را افزایش می دهیم. این طرح آثار مثبت زیادی دارد و منجر به رضایتمندی بیشتر می شود.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: اگر بخواهیم عملکرد سازمان تامین اجتماعی و مدیران آن را ارزیابی کنیم، به مدیرعامل و تیم مدیریت تامین اجتماعی نمره عالی می دهیم چون مدیریت تامین اجتماعی حاشیه ها را از این سازمان خارج و آرامش را در آن حاکم کرد.

علی اصغر بیات ادامه داد: از زمان اجرای طرح کرامت 81 هزار نفر اعزام شده اند و عدالت در اعزام بازنشستگان رعایت شده است و امسال 11 اردیبهشت اولین کاروان اعزام شد.

بیات گفت: در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی موفقیت های خوبی داشته ایم و انقلابی صورت گرفته است.

محمد حسن زدا معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: با اعمال افزایش حقوق بازنشستگان 550 میلیارد تومان به هزینه های سازمان اضافه خواهد شد و مجموع هزینه مستمری سازمان تامین اجتماعی در سال ٩٧ به حدود ٦١ هزار میلیارد تومان می رسد.

عبدالرحمن تاج الدین معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: تمامی بخش های سازمان همکاری و هم افزایی کنند تا از ظرفیت های موجود برای ارائه خدمات بهینه به بازنشستگان و مستمری بگیران استفاده شود.

مهدی درخشان معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: بر ارتباط با کانون های بازنشستگان تاکید شده است تا در تعامل با یکدیگر مسائل بازنشستگان را حل کنیم.

سازمان تامین اجتماعی با 42 میلیون بیمه شده، به حدود سه میلیون بازنشسته و مستمری بگیر هم خدمت ارائه می دهد.

 

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری ساعت 24  ، تاریخ انتشار 17 اردیبهشت 97، کدمطلب: 351590 ،www.saat24.news

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
0
0
وقتی روز به روز قیمت همه اجناس و دلار بالا میره دیگه صد تومن یا دویست تومن چه تفاوتی داره
س.د۷۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین