سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۶۵۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
بعد از افزایش هفت درصدی قیمت آب و برق در هفته اخیر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از جریمه و قطع آب مشترکان پر مصرف خبر داد.

شعار سال: بعد از افزایش قیمت هفت درصدی آب و برق و اعمال آن از اول اردیبهشت ماه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از جریمه و قطع مشترکان پرمصرف و مطرح شدن آن در کارگروه سازگاری با کم آبی خبر داد.

براین اساس هفته گذشته پیشنهادی برای جریمه مشترکان پرمصرف به کارگروه سازگار با کم‌آبی تقدیم شد که احتمال دارد تا پایان اردیبهشت ماه این پیشنهاد تصویب شود.

در همین راستا مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: این پیشنهاد در صورت تصویب و اجرایی شدن، می‌تواند ۱۰ تا ۲۰ درصد بازدارندگی داشته باشد و مصرف آب را در میان پرمصرف‌ها کاهش دهد.

جانباز مکانیزم اجرایی جریمه نهایی مشترکان پرمصرف را این طور شرح داد: جریمه مشترکان در پله‌های نخست ۱۰ تا ۲۰ درصد است و در پله‌های بالا یعنی مشترکانی که آب مصرف آن‌ها چند برابر الگوی مصرف باشد یعنی ۲۰ مترمکعب، تعرفه آن‌ها به قیمت تمام شده نزدیک و محاسبه خواهد شد.

این درحالی است که قیمت تمام شده هر مترمکعب آب شهری هزار تومان است که به قیمت ۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد و قیمت تمام شده هر مترمکعب آب روستایی حدود هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۴۰۰ تومان است که به ازای هر مترمکعب ۱۲۰ تومان به مشترکان فروخته می‌شود.

همچنین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با توصیه به مردم مبنی براینکه باید در این چند ماه رعایت شرایط کم‌آبی را در پیک مصرف از سوی مشترکان شاهد باشیم، گفت: تجهیزات کاهنده مصرف می‌توانند حدود ۲۰ درصد مصرف آب خانگی را کاهش دهند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار 16 اردیبهشت 97 ، کد مطلب: 417399، www.mizanonline.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین