سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۷۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تنها 2 میلیارد متر مکعب آب در پشت سدها و ذخیره گاههای سیستان و بلوچستان وجود دارد که آن هم با وجود گرمای بالا در حال تبخیر است و در مهر ماه آب این استان تمام می شود.

شعارسال: ‌باقر کرد در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: میانگین بارندگی در سیستان و بلوچستان 18 میلی متر بوده آن هم به طور پراکنده به عنوان مثال در سراوان تنها سه میلی متر بارندگی گزارش شده است.

معاون استاندار در ادامه گفت: بحران 18 ساله آب و خشکسالی، مشکل اصلی سیستان و بلوچستان است، اندوخته آب استان در سدها به دو میلیارد متر مکعب رسیده است و اگر این روند ادامه داشته باشد و تبخیر را هم به آن اضافه کنیم، بعد از مهر ماه در استان آب ذخیره شده‌ای نخواهیم داشت که کشاورزان و دامداران احشام و اندوخته خود را از دست می دهند.

باقر کرد افزود: از ۱۳ بحران شناخته شده ۱۱ بحران در ایران و 9 بحران در سیستان و بلوچستان وجود دارد که در سه سال گذشته به مردم، کشاورزان و بخش‌های دولتی خسارت‌هایی وارد کرده و در این مدت هیچ اعتباری برای جبران خسارت‌ها پرداخت نشده است.

وی با اشاره به ابر پروژه‌های استان اظهار کرد: پروژه راه آهن چابهار - زاهدان، گازرسانی به استان، جاده ترانزیت، انتقال آب با لوله به ۴۶ هزار هکتار از اراضی سیستان در دست ساخت است که نیاز به اعتبارات ویژه دارد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 20اردیبهشت1397 ، کدخبر: 97022011090: www.isna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین