سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۷۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
یکپارچه سازی چند قطعه زمین به صورت یک قطعه بزرگ تر و با یک سند مالکیت ۶ دانگ در مواردی که دو ملک که در مجاورت هم بوده و هر دو ازلحاظ ثبتی تحدید حدود شده و یا سند مالکیت صادر گردیده است و مالک هرچند پلاک یک نفر بوده و یا در صورت تعدد مالکین در حال حاضر به صورت یک مجموعه درآمده باشد می توانند درصورتی که تجاوزی به مجاوران و معابر و اموال عمومی نشود از طریق اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به تجمیع حدود اقدام که درنهایت با معاینه محل توسط کارشناسان تجمیع و پس از ابطال اسناد مالکیت اولیه و سند مالکیت تجمیعی صادر و تسلیم می گردد.

شعارسال: یکپارچه سازی چند قطعه زمین به صورت یک قطعه بزرگ تر و با یک سند مالکیت ۶ دانگ در مواردی که دو ملک که در مجاورت هم بوده و هر دو ازلحاظ ثبتی تحدید حدود شده و یا سند مالکیت صادر گردیده است و مالک هرچند پلاک یک نفر بوده و یا در صورت تعدد مالکین در حال حاضر به صورت یک مجموعه ( یک باب خانه یا مجموعه آپارتمانی و غیره) درآمده باشد می توانند درصورتی که تجاوزی به مجاوران و معابر و اموال عمومی نشود از طریق اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به تجمیع حدود اقدام که درنهایت با معاینه محل توسط کارشناسان (نماینده و نقشه بردار) ثبت حدود تجمیع و پس از ابطال اسناد مالکیت اولیه و سند مالکیت تجمیعی صادر و تسلیم می گردد.

شرایط تجمیع حدود املاک عبارت اند از: ۱-هرگاه پلاک های مورد تجمیع دارای مالکین مشاعی باشند مالکین باید سهام مشاعی برابر پلاک های مورد تجمیع داشته باشند. ۲-هیچ یک از پلاک های مورد تجمیع در قید بازداشت نباشند. ۳-هیچ یک از پلاک های مورد تجمیع در قید اسناد شرطی و یا رهنی نباشند. ۴-اسناد مالکیت پلاک های مورد تجمیع ازنظر مساحت و حدود مطابق دفتر املاک باشند. ۵-پلاک های مورد تجمیع کاربری یکسان داشته باشند، لذا چنانچه قطعه زمینی با کاربری مسکونی در مجاورت پلاک دیگری قرار گیرد که کاربری مسکونی ندارد باوجود تمام شرایط دیگر باهم قابل تجمیع نخواهد بود.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت پیام ساختمان، تاریخ انتشار: - ، کدخبر: - : www.payampress.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین