سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۸۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۷
وزیر امور خارجه ایران در نشست فوق‌العاده وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین سخنرانی کرد.

شعارسال: محمد جواد ظریف در این نشست گفت: اعلام غیرقانونی ترامپ در خصوص بیت المقدس و اقدام خطرناک او برای اجرای آن تصمیم در روز نکبت، جسارت قتل‌عام فلسطینیان را به اشغالگران داد.

متن سخنرانی ظریف در این نشست، به‌شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای رئیس،

لازم است ابتدا سخنان خود را با تقدیر از دولت ترکیه برای اقدام عاجل در گردهم آوردن ما به‌منظور رایزنی در خصوص وضعیت اسفبار کنونی در فلسطین اشغالی آغاز نمایم. کشتار فجیع معترضان صلح‌طلب فلسطینی در غزه که جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت به‌شمار می‌آید، نقطه اوج دور جدیدی از اقدامات مخربی است که در طول شش ماه گذشته با هدف سرکوب فلسطینیانی که با جسارت خواستار حقوق بنیادین خود بودند، صورت گرفته است. اعلام غیرقانونی رئیس جمهور آمریکا در دسامبر گذشته در خصوص بیت المقدس و اقدام خطرناک وی در اجرای آن تصمیم در روز نکبت سرآغاز تراژدی و جسارت بخشیدن به اشغالگران برای مجموعه‌ای از کشتارهایی از روی خونسردی بود که آخرین مورد آن شامل شلیک تک‌تیراندازها به کودکان از پشت سر بود.

در سایه کشتار در غزه، جامعه بین المللی در مطالبه برای پایان بخشیدن به معافیت و بخشودگی این رژیم آپارتاید، وحشی و یاغی محق است. برای سازمان ما امری ضروری است که نداها برای به دست عدالت سپردن عاملان آن را تقویت و تحکیم بخشیم. ما باید اقدامات مشخصی از جمله مطالبه برای انجام تحقیقات بین المللی شفاف و مستقل و نیز حفاظت بین المللی از فلسطینیان مطابق با حقوق بین المللی بشردوستانه در سطح نظام ملل متحد انجام دهیم. ما همچنین باید بر شورای امنیت به‌منظور پایبندی به مسئولیت اولیه و اصلی خود اعمال فشار نماییم. ما همچنین از تلاش‌های فلسطین برای طرح این موضوع در دادگاه بین المللی کیفری حمایت می‌کنیم.

ما باید با دیگر سازمان‌ها، اکثریت قاطع دولت‌ها، جنبش‌های مردمی در سرتاسر جهان که مخالف یکجانبه‌گرایی، روش‌های قلدرمآبانه و تحقیر حقوق بین الملل از سوی آمریکا بوده و نیز اشغالگری و وحشی‌گری صهیونیست‌ها را محکوم می‌نمایند، متحد شویم. اگرچه ما از قطعنامه حمایت می‌کنیم، اما نباید به‌مثابه شناسایی موجودیت غیرمشروع صهیونیستی تفسیر شود.

برادران و خواهران،

به‌رغم گذشته و سرنوشت مشترک و با وجود تمامی چالش‌ها و فرصت‌هایی که ما را به هم پیوند زده است، آنچه باعث جسارت بخشیدن بیشتر به دشمن صهیونیست می‌شود، عدم وحدت و اتحاد ماست. دفاع از قدس شریف از هر زمان دیگری باید به‌عنوان نقطه تمرکز ما با هدف اتحاد در راستای ایجاد امتی قوی به‌جای درگیر شدن در کشمکش‌های بی‌پایان به‌شمار آید.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 28اردیبهشت1397 ، کدخبر: 1729171: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین