سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۸۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی دولت و نتایج تحقیقات کارشناسی انتقال آب از رود ارس به دریاچه ارومیه لغو شد.

شعار سال: فرهاد سرخوش با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: با توجه به بارش‌های مداوم و رها سازی آب سدها به سمت دریاچه ارومیه انتظار می‌رفت آب دریاچه ارومیه افزایش پیدا کند ولی متأسفانه تراز آن نسبت به سال قبل 18 سانتی متر کاهش یافته است.

وی افزود: کاهش آب دریاچه ارومیه در سال آبی 95 و 96 به این دلیل است که در حوضه آبریز 205 میلی لیتر باران باریده و چون ورودی دریاچه ارومیه کم است سبب شد تا تراز این دریاچه به 1270.28 برسد که با تراز امسال 54 سانتی‌متر افزایش داشت.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی تأکید کرد: در طرح‌های آب رسانی به دریاچه ارومیه پروژه انتقال آب ارس حذف شد و فقط پروژه انتقال حوضه به حوضه از طریق تونل کانی سیب در دست اقدام است.

وی گفت: این تونل بزرگ‌ترین تونلی است که از طریق آن آب قابل توجهی وارد دریاچه ارومیه خواهد شد.

سرخوش تصریح کرد: با توجه به آخرین وضعیت روند بارش باران در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه نسبت به سال قبل 36 درصد افزایش بارندگی ثبت شده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار 27 اردیبهشت 97، کدمطلب: 1726901 ، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین