سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۹۰۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
معاون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: عملیات مرمت و احیا سرای وکیل بازار تاریخی اردبیل هفته دولت امسال به بهره برداری می‌رسد.
شعار سال: معاون میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: عملیات مرمت و احیا سرای وکیل بازار تاریخی اردبیل هفته دولت امسال به بهره برداری می‌رسد.
منصور عالیقدر با اعلام این خبر افزود: عملیات مرمت، حفاظت و احیای بخش‌های مختلف بازار تاریخی اردبیل به صورت مستمر در جریان است.

وی به اشاره به ثبت ملی بازار تاریخی اردبیل اضافه کرد: در این مجموعه با هشت هکتار یکی از کارگاه‌های فعال مرمت و بازسازی دایر است و در دهه‌های اخیر نیز اقداماتی قابل توجهی صورت گرفته است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از جمله اقدامات را مرمت و بهسازی راسته علافان، کفاشان، قیصریه، سرای انجیرلو و راسته بازار خشکبار فروشان برشمرد.

عالیقدر گفت: علاوه بر این سال گذشته راسته بازار چاقوسازان نیز مرمت شد و امسال نیز مرمت سرای وکیل در دستور کار است.

وی با تاکید به اینکه مرمت و احیای سرای امام جمعه نیز در اولویت میراث فرهنگی است و امسال حداقل مرمت اضطراری این بخش از بازار عملیاتی می‌شود.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: به منظور مرمت و حفاظت از بازار ضروری است خود بازاریان نیز مشارکت جدی و فعال داشته باشند.

و‌ی در مورد احداث پارکینگ در مجاورت بازار تاریخی تصریح کرد: احداث پارکینگ و معابر شهر ی به تنهایی در حوزه میراث فرهنگی نیست و نیازمند همکاری برخی نهادهای اجرایی هستیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1397، کدخبر: 97023016509 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین