سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۲۹۸۴۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: اگر ۳۱ دانشگاه ۱۰۰ هکتاری برای ۳۱ استان راه‌اندازی کنیم می‌توانیم ریشه بی‌معلمی را از بین ببریم.

شعارسال: حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشستی خبری با اصحاب رسانه به صدسالگی تربیت معلم اشاره کرد و در ادامه بیان کرد:تشریف فرمایی مقام معظم رهبری به دانشگاه فرهنگیان که در هفته معلم رخ داد، اتفاق خوب امسال بودو این جزو افتخارات ماست.

وی اضافه کرد: همچنین باید بگویم از ۲۷ نخبه دانشجویی کشور سه نفرشان ازدانشجویان دانشگاه فرهنگیان هستند و این دومین اتفاق خوب برای ماست. هرچند ضعف هایی وجود دارد؛ اما تلاش می کنیم دانشگاه به جایگاه حرفه ای خود برسد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد:ما شانس این را داریم که وزیر آموزش و پرورش از این دانشگاه دفاع می کند. همچنین مجلس و دولت نیز حامی ما هستند.

خنیفر با اشاره به اینکه طی هفت سال از تاسیس دانشگاه اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: هرچند نظام تعلیم و تربیت طی چهار دهه اخیر با غفلت مواجه شده اما برنامه‌های تعالی بخش در راه است. ۱۳ میلیون دانش آموز داریم که نشان دهنده وجود نیروهای جوان است که می‌توانیم از طریق آن ها به جلو خیز برداریم.

وی بیان کرد: یکی از راههایی که ما داریم این است که ظرفیت دانشگاه خوارزمی استفاده کنیم زنده کردن دوره تعهد دبیری با مجوزهای لازم از سوی مراجع تصمیم گیر است و ما پیگیر این برنامه هستیم.

خنیفر ادامه داد: باید به جایی برسیم که فاخرترین معلمان به دوره ابتدایی بروند و اگر معلم فوق لیسانس وارد دوره ابتدایی کنیم هنر کرده ایم. مدعی نیستیم اما روی دوره ابتدایی حرف داریم و می خواهیم آن را به سمت نظام های آموزشی قوی دنیا در حوزه ابتدایی نزدیک کنیم که اولین آنها فنلاند است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت:اگر ۳۱ دانشگاه ۱۰۰ هکتاری برای ۳۱ استان راه اندازی کنیم می‌توانیم ریشه بی معلمی را از بین ببریم. ۱۷ هزار ردیف برای جذب نیرو در قالب آزمون استخدامی در سال جاری داریم که از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه های دیگر گزینش می‌شوند. طبق آخرین رایزنی ها خواستار تخصیص ۲۵ هزار مجوز دیگر شده ایم و اعلام کردیم ۲۵ هزار ظرفیت خالی داریم که تا کنون با آن موافقت نشده است.

خنیفر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی درباره بودجه دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: نگاه به بودجه آموزش و پرورش نباید حداقلی و مصرفی باشد، بلکه باید نگاه سرمایه گذاری باشد.

خنیفر همچنین با بیان اینکه امسال باید ۴۰۰ ردیف استخدامی هیئت علمی به ما بدهند گفت: برآورد کردیم تا سال ۱۴۰۴ باید ۲۰۸۰ هیات علمی جذب شود که بتوانیم نیرو تربیت کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۹۳۵۰ معلم در مهر ماه تحویل آموزش و پرورش می‌دهیم گفت: سال بعد ۱۵ هزار نیرو می‌توانیم بگیریم و اگر بودجه عمرانی مان را اضافه کنند با تکمیل ظرفیت ها تا ۲۰ هزار نیرو در سال می‌توانیم جذب کنیم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار: 2 خرداد 1397، کد خبر: 4304231، www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
0
0
خیلی خوبه ؛ راستش پراکندگی معلم ها در همه جای کشور یکسان نیست در بعضیی مناطق شاید بیش از نیاز هم معلم داشته باشیم
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
0
0
امیدواریم به این معلم ها بعد از معلم شدنشان رسیدگی بیشتری شود
ا.ف75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
0
0
با استخدام های جدید میتونیم امار بیکاری در کشور رو هم کاهش بدهیم
ا.ف75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین