سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۰۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک و خیاطان ارومیه گفت: با توجه به رکود حاکم در بازار و وجود لباس های خارجی تقاضا برای پوشاک تولیدی در سطح استان کاهش یافته و از سوی دیگر واردات پوشاک ترکیه صنعت پوشاک آذربایجان غربی را فلج کرده است.

شعار سال: داوود پورعلی با اشاره به وضعیت نامناسب تولیدکنندگان پوشاک در این شهر اظهار داشت: متاسفانه با حجم وسیع واردات پوشاک از ترکیه و حمایت نکردن دولت از تولیدکننده داخلی فعالان این صنف و صنعت با مشکلات زیادیروبه‌رواست.

وی افزود:دراینارتباطتقاضای تولید پوشاک از طریق ادارات و سایرارگان‌هااز خیاطان و تولیدکنندگان پوشاک صورتنمی‌گیردو ایناداراتوسازمان‌هااز تولیداتغیربومیاستفادهمی‌کنند.

پورعلیگفت: اگر این تقاضاهااز تولیدکنندگانارومیه انجام شودبی‌شکدربه‌کار افتادن این صنعت در این شهر و حتی استانتأثیرزیادی خواهد داشت ومی‌تواند در کاهش بیکاری نیزمؤثرباشد ونان رابرسر سفرههایآن‌هابرگرداند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک و خیاطان ارومیه خاطرنشان کرد: وظیفه اتحادیه صدور پروانه و ساماندهیخیاطی‌هایدارای پروانه یا مجوز است و در حدود600نفر خیاط با پروانه در ارومیه وجود دارد کهدر اثرنبودن فضایرقابت‌پذیریدرآمددر اینانجمن تولیدی بسیار پایین است.

وی تصریح کرد: به‌دلیل نزدیک‌بودن این استان بهترکیه و وارداتبی‌رویهلباس از این کشورچهبه‌صورتقانونی و چهبهصورتغیرقانونیسبب شده است تاخیاطان ارومیه و استانبا مشکلات بزرگیروبه‌روشوند و علاوه بر آن ضعیف بودن صنعت نساجی و فقدان فرهنگسازی مناسب از طرف دولتو مردمنیز تقاضا را برای تولید پوشاک ایرانی کم کرده است.

پور علیبیان کرد:اتحادیهنیاز به حمایت مالی دولت دارد وباید سعیشود تا از ورود پوشاکبی‌رویهجلوگیری گردد و مردمو مسئولینپوشاک ایرانیرا فرهنگسازی کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 3 خرداد 97، کد مطلب: 1733105: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین