سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۰۶۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: توسعه شبکه ریلی یکی از مهم‌ترین راه‌های حمایت از تولیدات داخلی است. صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین درباره نقش راه‌آهن در تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی افزود: حمل‌ونقل ریلی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان از جمله مطمئن‌ترین و ایمن‌ترین زیرساخت‌های حمل‌ونقل به‌شمار می‌رود. بنابراین می‌تواند برای حمل تولیدات داخلی وسیله‌ای کم‌هزینه و مناسب باشد و باعث کاهش هزینه آنها شود.

شعار سال: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: توسعه شبکه ریلی یکی از مهم‌ترین راه‌های حمایت از تولیدات داخلی است. صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین درباره نقش راه‌آهن در تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی افزود: حمل‌ونقل ریلی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان از جمله مطمئن‌ترین و ایمن‌ترین زیرساخت‌های حمل‌ونقل به‌شمار می‌رود. بنابراین می‌تواند برای حمل تولیدات داخلی وسیله‌ای کم‌هزینه و مناسب باشد و باعث کاهش هزینه آنها شود.

وی با اشاره به اینکه حمل مواد اولیه تولیدات داخلی به وسیله راه‌آهن می‌تواند موجب کاهش قیمت محصولات داخلی شود، اظهار کرد: توسعه راه‌آهن در سریع‌ترین زمان ممکن، موجب تسریع حرکت حجم بزرگی از کالاها در استان‌های مختلف و قطب‌های توسعه اقتصادی می‌شود که همین امر نیز هزینه تولیدکنندگان داخلی را کمتر می‌کند. نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین با بیان اینکه کاهش قیمت کالاهای داخلی شرایط را برای رقابت آنها با کالاهای مشابه خارجی را فراهم می‌آورد، خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه حمایت ویژه‌ای از توسعه حمل‌ونقل ریلی به‌عمل آمده است که براساس آن سالانه یک درصد محل درآمدهای نفتی به توسعه راه‌آهن اختصاص یافته است. وی افزود: همچنین در بودجه امسال پیش‌بینی شده است که در پروژه‌هایی که با فاینانس خارجی اجرا می‌شود، ۱۵ درصد آورده دولت از محل صندوق توسعه ملی تامین شود. بدری با اشاره به اینکه راه‌آهن می‌تواند به تولید داخلی ریل و واگن نیز کمک کند، اظهار کرد: خوشبختانه اقداماتی در این زمینه از سوی ذوب‌آهن اصفهان صورت گرفته و قراردادهایی نیز برای تولید ریل بسته شده است. شرکت راه‌آهن کشور می‌تواند در خرید‌های خود از تولیدات کارخانه‌های داخلی استفاده و از کالای ساخت داخل حمایت کند.

سخنگوی کمیسیون عمران راه‌آهن تصریح کرد: در عین حال شرکت‌های تولیدکننده ریل و واگن باید در تولیدات خود ملزم به رعایت استاندارد‌های تایید شده و جهانی باشند؛ چراکه رعایت این استانداردها لازمه فراهم آمدن ایمنی حمل‌ونقل ریلی است. وی با بیان اینکه با وجود معادن بسیار درکشور، تهیه مواد اولیه برای تولید ریل مشکلی ندارد، گفت: در زمینه تولید واگن نیز اقدامات مناسبی صورت گرفته است. نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین درباره رقابت تولیدکنندگان داخلی با تولیدکنندگان خارجی تصریح کرد: البته با توجه به شرایط متلاطم بازار ارز، تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی تولیدکنندگان داخلی واگن و ریل برای پا گرفتن محصولات خود، همچنان نیازمند حمایت‌های عملیاتی دولتی هستند. وی تاکید کرد: شرکت راه‌آهن می‌تواند با استفاده از وام‌های حمایتی، دولتی و یارانه‌ای از محل ۲۰ درصد پروژه‌های عمرانی در توسعه زیر ساخت‌ها کشوره بهره ببرد. همچنین دولت با ارائه وام‌های کم بهره به تولیدکنندگان ریل و واگن شرایط را برای رقابت آنها فراهم می‌آورد. سخنگوی کمیسیون عمران راه‌آهن با یادآوری اینکه حمایت از تولیدات داخلی سبب می‌شود که در مواقع حساس، دولت پاسخگوی خواسته‌های جامعه باشد و در عین حال ایجاد اشتغال کند، گفت: در این شرایط دشمنان نیز قادر نخواهند بود با تحریم‌های اقتصادی کشور ما را تحت فشار قرار دهند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد ، تاریخ انتشار 5 خرداد 97، کدمطلب:۳۳۹۲۷۵۵، www.donya-e-eqtesad.com


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
0
0
امسال امیدواریم این مسائل تولید ملی با جدیت بسیار بیشتری پی گیری شود و زمینه های افزایش تولید داخل به وجود بیاید
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
0
0
صنایع ریلی و استفاده از دانشجویان و مهندسان مهندسی ریل هم شغل ساز است برای مردم کشور هم باعث افتخار و اقتدار ملی میشود
ن.ف83
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین