سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۰۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۶
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، دکتر حسین شیرزاد در گفتگو با صدا و سیما اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ در ۱۷ استان کشور، خرید حمایتی شیر روزانه با میانگین ۱۲۰۰ تن با مداخله گری هدفمند در ۴ درصد بازار شیر کشور برای تنظیم بازار شیر خام ادامه می دهد.
شعارسال: دکتر حسین شیرزاد در گفتگو با صدا و سیما اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ در ۱۷ استان کشور، خرید حمایتی شیر روزانه با میانگین ۱۲۰۰ تن با مداخله گری هدفمند در ۴ درصد بازار شیر کشور برای تنظیم بازار شیر خام ادامه می دهد.

وی ادامه داد: مبنای خرید شیر با قیمت ۱۴۴۰ تومان از تاریخ یکم فروردین ماه سال جاری محاسبه و پرداخت خواهد شد.

شیرزاد با اشاره به ابلاغیه مورخ ۲۸/۱۲/۹۶ وزیر جهاد کشاورزی در خصوص خرید حمایتی شیر و آخرین مصوبه هیئت دولت، عنوان کرد که خرید حمایتی شیر خام دامداران از سال ۱۳۹۳ به ابتکار مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی و به منظور ثبات و پایداری قیمت شیر خام آغاز شد.

وی با بیان این که در سال ۱۳۹۷ سازمان مرکزی تعاون روستایی نسبت به خرید حمایتی شیر از دامداران به قیمت ۱۴۴۰ تومان اقدام کرده است، افزود: این سازمان مانند ۳ سال گذشته به خرید حمایتی شیر خام با هدف تنظیم بازار شیر و فرآوری های لبنی و جلوگیری از ضرر و زیان دامداران بر اساس رهنمودهای وزیر جهاد کشاورزی وفادار است .

دکتر شیرزاد گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سال ۱۳۹۷ در ۱۷ استان کشور با میانگین ۱۲۰۰ تن خرید روزانه شیر و مداخله گری هدفمند در ۴ درصد بازار شیر کشور به عملیات تنظیم بازار شیر خام ادامه می دهد و سه استان اصفهان ، چهار محال بختیاری و تهران از مهمترین استان های هدف طرح خرید حمایتی شیر خام به شمار می روند.

وی با اشاره به اینکه پارامتر هایی همچون میانگین چربی ۳.۲ ، میانگین پروتئین ۳ و ماده خشک ۸ و بار میکروبی کمتر از ۱۰۰ هزار در میزان کیفیت شیر و محاسبات موثر خواهد بود به دامداران اطمینان داد، مبنای خرید شیر با قیمت ۱۴۴۰ تومان از تاریخ ۱/۱/۹۷ محاسبه و پرداخت خواهد شد.

دکتر شیرزاد افزود: به دلیل نوسانات پیش آمده در بازار نهاده های دامی کشور، رایزنی وزیر جهاد کشاورزی و معاونین با مراجع ذیصلاح و ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت، جهت افزایش قیمت شیر و حفظ حقوق دامداران به طور جد پیگیری ها ادامه دارد.

وی این احتمال را که ممکن است قیمت شیرخام به دامنه ۱۵۰۰ تومان برسد را رد نکرد و گفت که با تلاش های وزیر جهاد کشاورزی و اهتمام جدی وی این مهم دور از دسترس نخواهد بود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان گفت:پرداخت نقدی مطالبات دامداران، کمک به تثبیت قیمت شیر خام، تولید محصول با کیفیت برتر،صادرات شیر خشک تولید شده، ارزآوری و حضور در بازار جهانی در صدر اهداف سازمان مرکزی تعاون روستایی قرار دارد.

شعارسال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت وزارت جهاد کشاورزی ، تاریخ انتشار 6 خرداد 97 ، maj.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین