سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۱۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 836 هزار و 196 نفر لازم التعلیم در این استان وجود دارند.
شعار سال: مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 836 هزار و 196 نفر لازم التعلیم در این استان وجود دارند.
علیرضا نخعی در شورای آموزش و پرورش استان افزود: از این تعداد 732 هزار و 640 نفر بر اساس سامانه «سنا»سر کلاس درس حضور دارند و 103هزار نفر نیز غایب هستند‌.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جاری 24 هزار و 100 کلاس دایر در سیستان و بلوچستان داشتیم که اگر بخواهیم بخشی از بازماندگان از تحصیل را اضافه کنیم، به هزار و 900 کلاس درس جدید با همین تعداد معلم جدید نیاز خواهیم داشت‌.

نخعی گفت: این میزان کلاس درس تنها مختص بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان نیست بلکه دانش آموزان پایه دوازدهم متوسطه را نیر شامل می‌شود‌.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: پایه دوازدهم متوسطه از ابتدای مهرماه امسال به نظام آموزشی این استان اضافه می‌شود‌.

نخعی با بیان اینکه هزار و 500 کلاس درس جدید برای برپایی پایه دوازدهم متوسطه در سیستان و بلوچستان نیاز است، افزود: 45 درصد از کودکان بازمانده از تحصیل را از اول مهر می‌توانیم سر کلاس درس حاضر کنیم‌.

وی همچنین با اشاره به اینکه در مدارس شبانه روزی ظرفیت‌های خوبی برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل وجود دارد، گفت: در تلاش هستیم تا 10 هزار و 340 نفر از کودکان بازمانده از تحصیل را جذب مدارس غیر انتفاعی کنیم‌.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همچنین در 200 مرکز آموزش از راه دور می‌‌توان پنج هزار و 170 نفر از این کودکان را آموزش داد‌.

نخعی خاطرنشان کرد: 2 هزار و 650 بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان را می‌توان با ساخت 200 مدرسه تک کلاسه و چند کلاسه سر کلاس درس حاضر کرد‌.

وی ادامه داد: برای این کار نیازمند جذب هزار و 900 نیروی جدید هستیم که 700 نفر از این تعداد اول مهر جذب می‌شوند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: 8 خرداد 1397، کدخبر: 97030803696 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین