سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۲۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست پیرامون ریزگردها و مسائل زیست محیطی حوزه سیستان گفت: مسأله تامین آب مورد نیاز تالاب هامون بایستی با نگاه کارشناسی و از طریق دیپلماسی پیگیری شود.
شعار سال: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست پیرامون ریزگردها و مسائل زیست محیطی حوزه سیستان گفت: مسأله تامین آب مورد نیاز تالاب هامون بایستی با نگاه کارشناسی و از طریق دیپلماسی پیگیری شود.
 باقر کُرد در ادامه افزود: مردم منطقه سیستان سال‌هاست با فقر، بیکاری و مشکلات تنفسی ناشی از گرد و غبار حاصل از خشکسالی‌های پی در پی منطقه و خشک شدن بستر تالاب هامون دست و پنجه نرم می‌کنند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای رفع بحران خشکسالی و کمبود آب در سیستان، تشکیل کارگروه ملی نجات تالاب هامون مشابه  اقدامات دولت در دریاچه ارومیه را انتظار داریم.

کُرد خاطرنشان کرد: دشت سیستان با 15 هزار و 197 کیلومتر مربع مساحت سه کانون بحران ریزگرد فعال در حد فاصل شیله – تاسوکی، نیاتک و جزینک دارد که در حال حاضر دو کانون نیاتک و جزینک با توجه به تمرکز جمعیتی این  دوکانون در اولویت توجه و برنامه ریزی قرار دارند .

معاون استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: شرط اول و اساسی احیاء تالاب هامون و رفع مشکلات زیست محیطی منطقه سیستان ورود آب به تالاب است.

وی ادامه داد: اقدامات علمی و استفاده از تکنولوژی هم اهمیت ویژه‌ای دارد و در این راستا دانشگاه زابل با ثبت ذخیره گاه زیست کره تالاب هامون قدم‌های مثبت و جهانی برداشته است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: 12 خرداد 1397، کدخبر: 97031205600 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین