سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۲۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵
استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با سفیر ارمنستان در ایران، بر استفاده از ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی و تشویق سرمایه‌گذاران دو طرف به همکاری‌های مشترک تاکید کرد و گفت: توسعه روابط با ارمنستان جزو اولویت‌های سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران است.

شعار سال: استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با سفیر ارمنستان در ایران، بر استفاده از ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی و تشویق سرمایه‌گذاران دو طرف به همکاری‌های مشترک تاکید کرد و گفت: توسعه روابط با ارمنستان جزو اولویت‌های سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران است.

مجید خدابخش در این دیدار با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی تنها استانی است که با ارمنستان مرز مشترک دارد، افزود: به‌منظور تحقق سیاست‌های دولت، گسترش روابط اقتصادی و تجاری با ارمنستان جزو اولویت‌های این استان است و امیدواریم در آینده شاهد پیشرفت‌های خوبی در این زمینه باشیم.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مناطق آزاد ارس و مغری به‌عنوان نقطه اتصال دو کشور، اظهار کرد: روابط تجاری بین آذربایجان شرقی و ارمنستان در حد انتظار نیست و از مجموع ۴/ ۲ میلیارد دلار صادرات استان در سال گذشته، رقم کمی به ارمنستان اختصاص داشت که باید تلاش کنیم این رقم افزایش یابد. خدابخش توسعه روابط اقتصادی با ارمنستان را به‌عنوان یکی از اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت خوبی برای دسترسی تجار و تولیدکنندگان ایرانی به بازارهای جهانی دانست و افزود: تجار و سرمایه‌گذاران دو طرف باید تلاش کنند تا حجم مبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی را افزایش دهند و من به‌عنوان نماینده ایران، حتما سرمایه‌گذاران و بازرگانان استان را در این زمینه تشویق خواهم کرد. سفیر ارمنستان در ایران هم در این دیدار با بیان اینکه توسعه روابط با ایران در سیاست خارجی ارمنستان اهمیت بالایی دارد، گفت: با وجود روابط سیاسی خوب دو کشور، باید صادقانه بگوییم که از ظرفیت‌های اقتصادی موجود به حد کافی استفاده نکرده‌ایم که شاید یکی از دلایل آن، عدم شناخت عمیق فعالان اقتصادی دو کشور از یکدیگر است.

آرتاشس تومانیان افزود: ارمنستان دروازه ورود ایران به اتحادیه اوراسیا و مسیر دسترسی به اتحادیه اروپا است و ما به‌عنوان کشور دوست و برادر اعلام می‌کنیم که سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند از فرصت‌های قانونی بسیار خوب در کشور ما استفاده کرده و به راحتی در ارمنستان سرمایه‌گذاری کنند.وی با اشاره به برخی از ظرفیت‌های اقتصادی ارمنستان در حوزه خودرو، کشاورزی، صنایع غذایی و آی‌تی از استاندار آذربایجان شرقی خواست با تشکیل گروه‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف، زمینه آشنایی و ارتباط تجار و سرمایه‌گذاران دو طرف را فراهم کرده و از فعالیت بخش خصوصی این استان در کشور ارمنستان حمایت کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد ، تاریخ انتشار 12خرداد 97، کدمطلب:۳۳۹۵۷۸۷، www.donya-e-eqtesad.com


اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین