سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۲۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۵
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فشار حاصل از تحریم‌ها موجب تمایل بسیاری از شرکت‌ها به تولیدات داخلی شده است، گفت: افزایش حمل بار در راه‌آهن موجب رونق صنعت ریلی کشور می‌شود و امیدواریم هدف‌گذاری‌های مسوولان راه‌آهن در این زمینه محقق شود.

شعار سال: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فشار حاصل از تحریم‌ها موجب تمایل بسیاری از شرکت‌ها به تولیدات داخلی شده است، گفت: افزایش حمل بار در راه‌آهن موجب رونق صنعت ریلی کشور می‌شود و امیدواریم هدف‌گذاری‌های مسوولان راه‌آهن در این زمینه محقق شود.

 سید احسن علوی، نماینده مردم سنندج با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره حمایت از کالای ایرانی و نام‌گذاری سال ۹۷، افزود: کلیه خطوط حمل‌ونقلی در زمره اساسی‌ترین زیرساخت‌های توسعه هر کشور به شمار می‌روند، اما در این میان راه‌آهن به‌دلیل دسترسی آسان و ایمنی بیشتر نسبت به سایر اشکال حمل‌ونقل، می‌تواند در انتقال بار و مسافر و توسعه اقتصاد کشور بسیار موثرتر عمل کند. وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به‌دلیل امتیازات ویژه، استفاده از حمل‌ونقل ریلی نسبت به انواع دیگر حمل‌ونقل اولویت دارد، افزود: به عنوان مثال ۷۰ درصد از حمل بار و مسافر در روسیه به وسیله ریل انجام می‌شود، دلیل این امر دسترسی آسان، سرعت و ایمنی بیشتر و هزینه پایین‌تر نسبت به دیگر انواع حمل‌ونقل است.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: با توجه به قانون برنامه ششم توسعه، باید راه‌آهن سالی ۱۵۰۰ کیلومتر توسعه خطوط داشته باشد اما متاسفانه این اقدام به‌دلیل کاهش اعتبارات انجام نشده و به ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر تقلیل پیدا کرده است. وی با یادآوری اینکه طول مسیر خطوط راه‌آهن نسبت به جغرافیای کشور در مقایسه با همسایگان ایران بسیار کمتر است، گفت: خوشبختانه در قانون برنامه ششم توسعه و قانون برنامه و بودجه، امکانات، اعتبارات و تسهیلاتی برای توسعه خطوط راه‌آهن در نظر گرفته شده است که با استفاده از آنها بتوانیم نسبت به تکمیل خطوط راه‌آهن اقدام کنیم. علوی افزود: اگر با تکمیل خطوط راه‌آهن بتوانیم اتصال کامل ریلی میان مراکز استان‌های مختلف برقرار کنیم، بی تردید حمل‌ونقل بار و مسافر افزایش یافته و کمک بزرگی به اقتصاد ملی می‌شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد ، تاریخ انتشار 12خرداد 97، کدمطلب:۳۳۹۵۷۴۰، www.donya-e-eqtesad.com


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین