سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۲۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
90سال پیش قوانین واردات، تولید، خرید و فروش سیگار در مجلس شورای ملی تکمیل شد و نه سال بعد از آن یعنی در سال 1316فعالیت کارخانه دخانیات ایران شروع شد؛ یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های ایرانی که با تولید سیگار اشنو میان سیگاری‌ها طرفداران زیادی پیدا کرد.

شعار سال: در این 90سال همواره سیگارهای خارجی در کنار برندهای ایرانی در بازار وجود داشته و در این میان سیگارهای قاچاق هم بوده که طرفداران خودش را دارد. گردش مالی عجیب و غریب این صنعت و تقاضای همواره رو به افزایشی که در سال‌های اخیر وجود داشته باعث شده تا مدیران این صنعت و البته دولت‌های مختلف به فکر تولید داخلی سیگار بیفتند تا هم مانع خروج ارز شوند و هم اشتغال ایجاد کنند. حالا در نودمین سالگرد تأسیس صنعت سیگار در ایران، علی‌اصغر رمزی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت دخانیات کشور از خودکفایی در تولید این ماده دخانی در کشور سخن گفته و اعلام کرده از آغاز سال 97 تا‌کنون هیچ سیگاری به‌طور قانونی از خارج وارد نشده است. این خبر به غیر از موافقانی که در صنعت دخانیات داشت با مخالفانی هم در حوزه سلامت مواجه بود و همین امر باعث شد به صنعت دخانیات، صنعتی که زندگی و مرگ خیلی‌ها به آن وابسته است، نگاهی اجمالی داشته باشیم.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه هشمهری، تاریخ انتشار 12 خرداد 97، شماره: 18576


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین