سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۲۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳
‌مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان تاکید کرد: یکی از رویکردهای اصلی این اداره‌کل در برهه کنونی، تلاش برای افزایش ظرفیت اقامت در خانه‌های بوم‌گردی استان است.
شعار سال: ‌مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان تاکید کرد: یکی از رویکردهای اصلی این اداره‌کل در برهه کنونی، تلاش برای افزایش ظرفیت اقامت در خانه‌های بوم‌گردی استان است.

‌یحیی رحمتی ‌با بیان اینکه خوشبختانه با اقدامات انجام گرفته در زمینه احیای خانه‌های بوم‌گردی، زنجان رتبه پنجم کشوری را بعد از استان‌های اصفهان، کرمان، یزد و مازندران در اختیار دارد، افزود: رویکرد امروز ما افزایش تعداد خانه‌های بوم‌گردی نیست، بلکه افزایش ظرفیت اقامت در این خانه‌ها برای ارتقای میزان ماندگاری گردشگر در استان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های افزایش ماندگاری گردشگر در استان زنجان، توزیع مناسب جاذبه‌های گردشگری که یکی از آن‌ها خانه‌های بوم‌گردی است، به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی انجام گرفته و در حال حاضر با وجود 56 خانه بوم‌گردی در زنجان، پنجمین استان مطرح در این زمینه در سطح کشور هستیم که برای زنجان در مقایسه با کلان‌شهرها رقم و رتبه قابل توجهی است.

این مسئول با بیان اینکه آمار و ارقام حاکی از آن است که امروز میزان ماندگاری گردشگر در استان زنجان افزایش یافته است، اظهار کرد: این تعداد خانه بوم‌گردی در استان زنجان می‌تواند ظرفیت خوبی برای ماندگاری گردشگران و توزیع جاذبه‌های گردشگری در استان باشد، به همین خاطر با وجود ظرفیت بالقوه در این زمینه، با درخواست ایجاد راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی مخالفت نخواهیم کرد اما اولویت‌مان افزایش ظرفیت اقامت در این 56 خانه بوم‌گردی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی و بازسازی خانه تاریخی حکیمیان، خاطرنشان کرد: این پروژه نیز در راستای افزایش میزان ماندگاری گردشگر با توزیع جاذبه‌های گردشگری در زنجان است که خوشبختانه تا به امروز بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی در پروژه مذکور حاصل شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: 15 خرداد 1397، کدخبر: 97031507053 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین