سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
43 هزار زائران ایرانی برای سفر به حج تمتع، مدینه اول هستند که اعزام آن‌ها از 27 تیرماه آغاز و تا 19 مردادماه ادامه دارد.

شعار سال: اعزام زائران خانه خدا به حج تمتع از 27 تیرماه آغاز می‌شود و با توجه به مشخص شدن زمان پروازهای مدینه اول و مدینه بعد، زائران در مدت زمان مشخص شده باید آمادگی‌های لازم برای اعزام را داشته باشند.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، در حج تمتع سال جاری 85 هزار و 200 زائر از کشورمان به عربستان اعزام می‌شوند که 43 هزار زائر مدینه اول و بیش از 42 هزار نفر نیز مدینه بعد هستند.

سفر زائران مدینه اول باحضور در مدینه و زیارت مسجدالنبی(ص) آغاز می‌شود و پس از انجام اعمال و مناسک، در وداع با مسجدالحرام پایان می‌یابد. زائران مدینه بعد نیز پس از اعمال و مناسک حج و وداع با مسجدالحرام به مدینه و مسجدالنبی(ص) مشرف می‌شوند.

اعزام‌های زائران خانه خدا در مدینه اول از 27 تیرماه آغاز می‌شود و تا 19 مردادماه ادامه دارد و اعزام زائران مدینه دوم نیز از 8 تا 24 مردادماه صورت می‌پذیرد.

زائران ایرانی از ایستگاه‌های پروازی به مدینه منوره و جده اعزام می‌شوند که بر اساس توافق ایران و عربستان که حدود 15 سال گذشته در کمیسیون مشترک اقتصادی اتخاذ شده است، نیمی از این پروازها از سوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و نیمی دیگر از سوی هواپیمایی سعودی انجام می‌گیرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار 30 اردیبهشت 97، کد مطلب: 13970230000441، www.farsnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین