سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۱۴۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از اجرای طرح بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده 7 به صورت سیستماتیک و در ذیل سامانه صدور پروانه شهرداری تهران خبر داد.
شعارسال:  محمد ابراهیم دادسرشت ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه کمیسیون ماده 7 با مسئولیت شورای شهر وضعیت پرونده‌های ارجاعی را در دو بخش مورد بررسی قرار می‌دهد، گفت: در بخش نخست، شورای شهر باید در مورد باغ بودن یا نبودن املاکی که مساحت عرصه آن ها بیش از 500 مترمربع است، مطابق قانون تعیین تکلیف کند. در بخش دوم، کمیسیون ماده 7 موظف است وضعیت درختان در تمامی املاک را فارغ از مساحت عرصه بررسی کند.

وی با بیان اینکه این بررسی‌ها با مسئولیت شورای شهر و با حضور نمایندگانی از شهرداری تهران انجام می‌شود، عنوان کرد: فرایند تشخیص باغ و نحوه حفظ و گسترش فضای سبز در کمیسیون ماده 7 تا سال 96 به صورت دستی انجام می‌شد، اما باتوجه به اینکه این تشخیص در گردش کار صدور پروانه اتفاق می افتد، در ماه های گذشته تصمیم بر این شد تا این فرایند سیستماتیک شود و به عنوان زیرسیستم سامانه صدور پروانه تعریف شود.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با اشاره به روند جدید ثبت داده‌ها و اعلام نظر درباره شرایط ملک گفت: برای تصمیم گیری درباره ملک دو فرم در سیستم تعریف شده است؛ در فرم "الف" با وارد کردن اطلاعات باغ و انطباق آن با معیارهای معرفی شده در قانون، شورای شهر با همکاری سازمان بوستان ها به عنوان نماینده شهرداری و با حضور شهردار و معاون شهرسازی منطقه درباره باغ بودن ملک تصمیم گیری می کند.

دادسرشت با بیان اینکه در فرم "ب" نیز در مورد نحوه حفظ و گسترش درختان تصمیم گیری می‌شود، ادامه داد: در واقع، در این بخش در مورد حفظ حداکثری درختان و نحوه جا به جایی آن ها در صورت لزوم و الزام مالک برای کاشت چند برابری درختان تصمیم گیری می شود. به طور کلی در این قسمت در مورد وضعیت درختان نسبت به بنایی که قرار است ایجاد شود، اظهار نظر می شود.

به گفته وی، تاکنون 80 درصد از فرایند تهیه فرم "الف" و 20 درصد از فرایند تهیه فرم "ب" انجام شده است و به زودی بررسی سیستماتیک پرونده های کمیسیون ماده 7 به طور کامل در گردش کار سامانه شهرسازی آغاز می شود.

دادسرشت با تاکید بر اینکه مسئولیت کمیسیون ماده 7 تنها حفظ باغات موجود نیست، تصریح کرد: کمیسیون ماده ۷ شورای شهر در کنار باغات موجود، به حفظ درختان و فضای سبز در املاک غیر باغ نیز توجه ویژه ای دارد. در واقع، کمیسیون مسئول گسترش درختان در باغات و اتخاذ تصمیمات راهبردی برای حفظ فضای سبز در املاک غیرباغ است.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران در پایان در پاسخ به این سوال که چه تعداد از پرونده هایی که به کمیسیون ماده 7 ارجاع داده می شوند به عنوان باغ شناخته می شوند، گفت: سال گذشته حدود 10 هزار و 800 پروانه ساخت صادر شده است که از این تعداد، کم تر از یک درصد یعنی حدود 90 مورد براساس معیارهای قانونی به عنوان باغ پروانه ساخت دریافت کرده‌اند.

 

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری  آنا، تاریخ انتشار:8 1خرداد 1397 ، کدخبر:  395061،www.ana.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
0
0
گسترش فضای سبز امری است که جامعه به شدت به آن نیازمند و وابسته است
ا.ح75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین