سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۱۵۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
امسال برای اشتغال مددجویان نهادهای حمایتی ایجاد ۲۵۵ هزار شغل از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و همچنین قانون بودجه ۹۷ هدف گذاری شده است.
شعارسال: بر اساس اعلام رئیس جمهور در زمان ارائه لایحه بودجه ۹۷ به مجلس شورای اسلامی، بودجه امسال بر مبنای سه اولویت دولت «اشتغال فراگیر»، «رفع فقر» و «ایجاد عدالت» تدوین شده است.

در همین راستا اقدامات و برنامه‌های حمایتی کاهش فقر برای سال ۹۷، در قالب ۶ محور تامین معیشت، اشتغال، مسکن، امنیت غذایی، حمایت تحصیلی و پوشش بیمه اجتماعی تعریف شده است.

اما در حوزه اشتغالزایی علاوه بر سیاست‌گذاری کلان دولت برای ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال ۹۷، سازوکار ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی برای حدود ۲۵۵ هزار نفر از دو محل «۱.۵ میلیارد دلار اعتبارات صندوق توسعه ملی» و «قانون بودجه ۹۷» هدفگذاری شده است.

بر این اساس، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با هدف توسعه و ایجاد اشتغال پایدار «در مناطق روستایی و عشایری» ۱۵۰ هزار فرصت شغلی با ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات، برای مددجویان روستایی و عشایری تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران پیش بینی شده که متوسط هزینه ایجاد هر فرصت شغلی ۲۵ میلیون تومان و سقف اعتبار برای هر شغل نیز ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

روش و سازوکار بررسی ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در چند گام تعریف شده به این ترتیب که در گام نخست امکان سنجی طرح‌های پیشنهادی توسط نهادهای حمایتی مذکور پس از ارسال طرح به کمیته فنی کارگروه ملی مدیریت و راهبری توسعه اشتغال، مورد بررسی قرار می گیرد که تامین اعتبار این طرح ها از محل سهمیه استان محل اجرای طرح خواهد بود.

در گام بعد، اولویت پرداخت تسهیلات به طرح های پیشنهادی هر یک از نهادهای کمیته امداد امام (ره)، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط بانک ها و موسسات عامل پس از اخذ تضامین لازم تعیین می شود.

همچنین نهادهای حمایتی مذکور مکلف به ارائه گزارش ماهانه از اجرای طرح به مراجع ذی ربط (کارگروه ملی، سازمان برنامه و بودجه و دولت) هستند. ضمن اینکه سازمان برنامه و بودجه مکلف به ابلاغ اعتبارات متناسب با طرح های ارسال شده به بانک ها و موسسات عامل است.

فرصت‌های شغلی برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی

از محل «قانون حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری»


همچنین علاوه بر پیش بینی ۱۵۰ هزار فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از محل «اعتبارات صندوق توسعه ملی»، ۱۰۵ هزار فرصت شغلی نیز با اعتبار پیش بینی شده ۲ هزار میلیارد تومان، از محل «بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۷» هدفگذاری شده است.

 

اشتغال در دستگاه‌های حمایتی از محل «بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۷»

اشتغال در دستگاه‌های حمایتی از محل «اعتبارات دستگاه‌ها در سال‌ ۹۷»

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری  مهر، تاریخ انتشار:18 خرداد 1397 ، کدخبر: 4315070 ،www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
0
0
باید تو این وضعیت اقتصادی از این هم اشتغال زایی بیشتر باشه
ن.ف83
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
0
0
باید با کمک نهاد ها و سازمان های دیگر بیشتر از این ها پیشرفت کنن
ن.ف83
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
0
0
اشتغال زایی در کشور امیدواریم با این طرح ها افزایش هرچه بیشتری پیدا کند
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
0
0
هدف گذاری خوبه اما چقد این هدف گذاری ها تحقق پیدا می کنه
ا.ف75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین