سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
رئیس شورای شهر سنندج گفت: تمام تلاش مجموعه شهرداری بر این است که ساخت و ساز غیر مجاز در سطح شهر سنندج به صفر برسد اما کنترل آن ممکن نیست.

شعار سال: جلال شریعتی در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز اظهار داشت: تمام تلاش مجموعه شهرداری بر این است که ساخت و ساز غیر مجاز در سطح شهر سنندج به صفر برسد اما به آن شیوه و ساز کار کنونی که وجود دارد، کنترل آن ممکن نیست.

وی گفت: اگر فرض بر این باشد که نیروهای اجرائیات شهرداری حسن نیت دارند و بخواهند ساخت و ساز غیرمجاز را کنترل کنند اما طرف مقابل با اخلاق خوش، دست از ساخت و ساز غیرمجاز نمی‌کشد و باید ساز و کار آن فراهم باشد و اگر هم بخواهند با برخورد فیزیکی با این کار مقابله کنند، عاقلانه نیست و عواقب بعدی دارد.

رئیس شورای شهر سنندج تصریح کرد: نیروهای شهرداری به هیچ وجه حق درگیری و برخورد فیزیکی با عوامل ساخت و ساز غیرمجاز را ندارند و زمانی مجموعه شهرداری می‌تواند این معضل را کنترل کند که پلیس و مراجع قضایی همراهی کنند که متأسفانه این ساز و کار هماهنگ نیست.

وی اذعان کرد: متأسفانه برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز تا یک بار پلیس همراهی کند، 10 بار همراهی نمی‌کند و طرف هم ساخت و ساز غیرمجاز خود را انجام می‌دهد و اصلاً جوابگوی نیروهای شهرداری نیست.

شریعتی افزود: اکثر کسانی که در کار ساخت و سازهای غیرمجاز هستند، دست از کار خود نمی‌کشند و در این مسیر کوتاه نمی‌آیند و برای مقابله با این کار هم گیر و گرفت وجود دارد و ساختار "غلط" است.

رئیس شورای شهر سنندج خاطر نشان کرد: براساس قانون ساخت و ساز غیرمجاز جرم نیست بلکه تخلف است اما باید جلوی آن گرفته شود و این کار هم نیاز به ساز و کار قانونی دارد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار 17خرداد 97، کدمطلب: 1743720 ، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین