سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه‌جامعه وزارت بهداشت، از نحوه قیمت گذاری محصولات غذایی در بازار انتقاد کرد و گفت: نحوه قیمت‌گذاری مواد غذایی به سلامت جامعه کمک نمی‌کند.

شعارسال: عبداللهی درخصوص لزوم بازنگری بر قیمت محصولات غذایی گفت: درست است که به عنوان مسئول تغذیه وزارت بهداشت به مردم مصرف موادغذایی سالم و مطابق با سلامتی مردم را توصیه می‌کنیم، اما از سویی قیمت این محصولات هم اهمیت دارد.

وی افزود: محصولاتی مانند شیر و لبنیات، باید با قیمت مناسب‌تری در اختیار مردم قرار بگیرد، تا تمام دهک‌ها قادر به خریداری آنها باشند، بنابراین فقط با آموزش و فرهنگ‌سازی نمی‌توان مردم را به سمت مصرف غذای مفید و اصلاح سبک تغذیه سوق داد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه قیمت کالا بر قدرت خرید مردم تاثیرگذار است، گفت: مثلا در شرایطی که در کشور، مردم با کمبود دریافت کلسیم مواجه هستند، توصیه به مصرف لبنیات افزایش پیدا می‌کند، در حالیکه مردم، مخصوصا دهک‌های با درآمد پایین، علیرغم کسب اطلاعات در خصوص مصرف بیشتر لبنیات، قادر به خرید آنها نیستند.

عبداللهی گفت: وقتی قیمت نوشابه از دوغ ارزان‌تر است، طبیعی است که مردم به خرید نوشابه روی می‌آورند در حالیکه نوشابه حاوی شکر فراوانی است و فرد با مصرف آن دچار، دیابت، پوکی استخوان و فشارخون خواهد شد، بنابراین علاوه بر اینکه آن ماده غذایی به بدن سودی نرسانده، بلکه منجر به آسیب و بیماری نیز می‌شود، در نتیجه، علاوه بر کاهش قیمت محصولات مفید و سودرسان، باید بر افزایش قیمت محصولات آسیب رسان به سلامت مردم نیز اهتمام جدی وجود داشته باشد.

وی در پایان تاکید کرد: دسترسی مردم به محصولات غذایی سودمند از حیث توانمندی برای خرید، مبحث مهمی است که باید مدنظر سیاست‌گذاران قرار بگیرد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار:17خرداد1397 ، کدخبر: 630647: www.ilnanews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین