سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۳۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۶
مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از اجرای یک میلیون و ۷۹۵ هزار هکتار سامانه های نوین آبیاری در کشور و صرفه جویی سالانه ۷.۹ میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی خبر داد.
شعارسال : مهندس عباس زارع با بیان این که از ابتدای سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه تعداد ۱۰۶۴ پروژه سامانه های نوین آبیاری در سطح ۱۳ هزار و ۷۷۷ هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر سطح اجرا شده در سال جاری،۱۳۵ هزار و ۴۵۷ هکتار سیستم های نوین آبیاری نیز در حال اجرا می باشد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح تا پایان اردیبهشت ماه، یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۲۷۱ هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.

وی گفت:اجرای سیستم های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی از ابتدا تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری،پتانسیل صرفه جویی سالانه ۷.۹ میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی، ۳۰ درصد افزایش عملکرد محصولات کشاورزی و ۲۵ درصد کاهش مصرف سم، بذر و کود شیمیایی را دارد.


شعارسال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت وزارت جهاد کشاورزی ، تاریخ انتشار 19 خرداد 97 ، maj.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین