سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: حدود ۷۵ درصد از کودکان معتاد در کشور از والدین معتاد متولد می‌شوند.

شعار سال: دکتر رضا جعفری با بیان اینکه همه افراد و دانش‌آموزان دارای سوء مصرف مواد مخدر در جامعه هدف سازمان بهزیستی قرار ندارند افزود: وظیفه نگهداری افراد بی‌سرپرست و بد سرپرستی که نیازمند اقامت موقت هستند در زمینه درمان اعتیاد بر عهده سازمان بهزیستی است.
وی گفت: هم‌اکنون حدود ۵ و نیم درصد از کودکان دچار سوء مصرف مواد مخدر دارای والدین معتاد هستند. او با اشاره به اینکه اقدامات این سازمان در تمامی حوزه‌ها یکپارچه و فراگیر است ،افزود: تمرکز صرف بر درمان کودکان دچار سوء مصرف مواد مخدر بدون توجه به والدین معتاد آنها مفهوم توانمندسازی فراگیر را خدشه دار می‌کند. وی با بیان اینکه در آمارهای مربوط به آسیب‌های اجتماعی عمق آسیب مهم‌تر از تعداد است گفت: توانمندی کودکان یک کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی عامل مؤثری در توسعه یافتگی یک کشور به‌شمار می‌آید.
وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشور همواره به‌دنبال توسعه مراکز درمانی خود است، اظهار داشت: سازمان بهزیستی در مواجهه با مادر و کودک معتاد سعی می‌کند روند درمانی مادر و فرزند را به‌صورت همزمان پیش برده و دوره‌های درمانی را به‌صورت یکسان برگزار کند، چرا که حضور مادر قوت قلب و امنیت روانی خوبی به فرزند می‌بخشد. وی در ادامه گفت: هم‌اکنون مرکز «خانه مادر و کودک» در شهر تهران با ورود به عرصه درمان همزمان مادر و کودک به صورت آزمایشی مشغول به فعالیت است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه ایران، تاریخ انتشار -، شماره:
469957


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین