سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۷۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
یک نماینده مجلس معتقد است: تازمانی که کشورهای اروپایی در برجام باقی مانده و بر اصول توافق هسته ای متعهد باشند، جمهوری اسلامی ایران نیز در چارچوب برجام حرکت می کند، کما این که تا به امروز نیز اینگونه عمل کرده و حقانیت خود را نیز اثبات کرده است.

شعارسال:یک نماینده مجلس معتقد است: تازمانی که کشورهای اروپایی در برجام باقی مانده و بر اصول توافق هسته ای متعهد باشند، جمهوری اسلامی ایران نیز در چارچوب برجام حرکت می کند، کما این که تا به امروز نیز اینگونه عمل کرده و حقانیت خود را نیز اثبات کرده است.

مسعود رضایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تبعات خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران با کشورهای 1+5، گفت: زمانی که یک معاهده میان چند کشور در نظام بین الملل منعقد می شود، شرایطی به عنوان مفاد آن قرارداد برای طرفین لازم الاجرا می شود که تا زمان پایبندی اعضا قدرت اجرایی دارد.

او با اشاره به خروج آمریکا از برجام به عنوان یک پایه اصلی توافق، افزود: بالطبع خروج آمریکا از نوافق هسته ای خود به خود نوعی تزلزل را در برجام ایجاد کرد که از نظر هیچ کشوری اهل منطقی، پزیرفتنی و پسندیده نبوده است.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به رفتار کشورهای اروپایی، ادامه داد: تاکنون آن چه از سوی کشورهای اروپایی در خصوص برجام و توافق هسته ای شاهد بودیم، سیاست هایی برمبنای تلاش آن ها برای ماندن در برجام و عمل به تعهداتشان بوده است.

رضایی با تأکید بر این که پایندی جمهوری اسلامی ایران بر برجام، اثبات حقانیت کشورمان به دنیا بود، اظهار کرد: ایران همواره منادی صلح و سازندگی در جهان بوده و خواهد بود و فرمایشات رهبری هم دستور آمادگی به نیروهای داخلی در چارچوب معاهده برجام بود.

او با تأکید بر این که تا زمانی که کشورهای اروپایی بر برجام متعهد باشند، ایران نیز در توافق هسته ای باقی خواهد ماند، افزود: ادامه حضور ایران در توافق هسته ای حقانیت و پایبندی کشورمان بر اصول بین المللی را برای جهانیان اثبات کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به رفتار آتی کشورهای اروپایی در خصوص برجام و خروج احتمالی آن ها از توافق هسته ای، تأکید کرد: با خروج یکی از طرفین توافق بین المللی میان ایران و 1+4 برجام دیگر معنایی ندارد و ایران نیز تصمیمات مناسب را در آن شرایط اتخاذ خواهد کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت اکوناپارس، تاریخ انتشار 20 خرداد97، کدخبر: 10552، www.econapress.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
0
0
آمریکا داره تلاش میکنه تا با بهانه های واهی خروج خودش از برجام رو برای دیگران توجیه کنه
ا.ح75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین