سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: با وجود آمدن سامانه نیما، باید بگوییم که تامین مواداولیه و هزینه‌های تولیدکنندگان با دلار آزاد انجام می شود.

شعارسال: مهرداد اکبریان، درباره سامانه نیما گفت: تولیدکنندگان باید صادرات خود را با دلار 4200تومان انجام دهند که خود عدد عجیبی است و جایگزینی نمی‌توان برای این اختلاف قیمت داشت.

وی افزود: بهای تمام شده ماده‌ای مانند سنگ‌آهن حدود 40درصد مربوط به حمل و نقل است که به هیچ عنوان نمی‌توان آن را با دلار 4200تومان پرداخت کرد و دولت نیز برای آن جایگزینی در نظر نگرفته است.

اکبریان ادامه داد: ما باید 40درصد از هزینه حمل‌ونقل خود ا با دلار 4200تومانی پرداخت کنیم و ارزش cfr خود را با دلار تعریف کنیم. در واقع 20درصد از کل هزینه خود را با دلار آزاد پرداخت می کنیم.

وی افزود: در کنار این موارد، می بینیم که صادرات محصول با این شرایط سود بسیار اندک یعنی کمتر از 5درصد برای صادرکننده دارد. این در حالی است که تمامی مدیران و مسئولان بر مشکلات و چالش های ذکر شده واقف هستند و می‌توانند با توجه به شرایط موجود وضعیت را بهبود بخشند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت عصر معدن، تاریخ انتشار:20خرداد1397 ، کدخبر: 3797: www.asremadan.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین