سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۳۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اشاره به تنوع و تعدد طرح‎ها و پروژه‎های در دست اقدام این شرکت، تاکید کرد: رسیدن به اهداف به ویژه در شرایط خاص کنونی حاکم بر کشور، نیازمند تلاش مضاعف، هدف‌گذاری‎های دقیق‎تر، کنترل بهینه منابع و حرکت به سمت شفافیت بیشتر است.

شعار سال: تورج دهقانی در مراسم معارفهاش به‌عنوان مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) که با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، بر ضرورت چابکی در فرآیند تصمیمگیری تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی اوقات، زمانی که برای اتخاذ یک تصمیم صرف می‌شود، با زمانی که انتظار داریم خروجی تصمیم به مرحله اجرا درآید، یکسان است و این روند باید اصلاح شود. وی با بیان اینکه لازم است ضمن لحاظ کردن شفافیت، در پذیرش ریسک تصمیمگیریها بهتر عمل کنیم، از برنامه خود برای بازبینی روندهای کاری و به ویژه روند پیشروی پروژههای در دست اجرا در مدت زمان کوتاهی خبر داد و گفت: پس از این بازبینی، برنامه جامعی را به شرکت ملی نفت ایران ارائه خواهیم داد و متناسب با این برنامه، پاسخگو خواهیم بود. سیدنورالدین شهنازیزاده، مدیرعامل پیشین شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز در این مراسم، به تشریح گزارش عملکرد این شرکت پرداخت و گفت: ظرفیت کنونی تولید نفت در غرب کارون بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز است که این رقم تا پایان امسال به مرز ۴۰۰ هزار بشکه خواهد رسید و غالب این افزایش تولید از محل تولید نفت میدان آزادگان جنوبی تامین خواهد شد. وی به روند مطلوب تولید نفت در میدان مشترک آذر اشاره کرد و ادامه داد: افزایش ۳۵ هزار بشکهای تولید این میدان نیز تا پایان سال در برنامه است. ادامه روند تولید در میدان یاران جنوبی نیز تا زمان امضای قرارداد توسعهای این میدان در دستور کار است و امیدواریم امسال تولید روزانه این میدان به ۲۵ هزار بشکه برسد. شهنازیزاده به تلمبهخانه‌های غرب کارون و امیدیه که در مدار قرار گرفتهاند نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که ظرفیت انتقال نفت در فاز دوم طرح «انتقال نفت خام غرب کارون و تاسیسات جانبی آن» به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه افزایش یابد. همچنین مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز با اشاره به نقش قابلتوجه درآمدهای حاصل از فروش نفت خام منطقه غرب کارون در سالهای اخیر، گفت: شرکت مهندسی و توسعه نفت به‌عنوان متولی توسعه میادین این منطقه عملیاتی، عملکرد قابل دفاعی داشته است. علی کاردر از اهمیت مسوولیتهای شرکت متن گفت و افزود: در یکی دو سال اخیر، نفت تولیدی غرب کارون، حداقل پنج میلیارد دلار درآمدزایی سالانه برای کشور به همراه داشته است.

کاردر با اشاره به ظرفیت تولید ۷۰ هزار بشکهای غرب کارون در زمان آغاز به کار دولت یازدهم، به ظرفیت امروز تولید نفت در این منطقه عملیاتی که به بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است، اشاره کرد و افزود: ما در شرکت متن با گرفتاریهای تاریخی مواجه بودیم که غالب آن به زمان تحریمها و قبل از توافق برجام برمیگشت؛ مدیران وقت نیز ناچار بودند برخی اقدامات را متناسب با شرایط موجود انجام دهند و نمیتوان همه تقصیرها را متوجه آنان دانست. در آن زمان، رویکرد اصلی حرکت به سمت اجرای طرحها در قالب قراردادهای بیعمتقابل بود که عملیاتی نشد و مسیر به سمت اجرای پروژهها در قالب EPC رفت اما در نهایت پروژهها با E و P و C مستقل پیش رفتند. وی با اشاره به طرحها و پروژههای مهمی که در شرکت متن دنبال میشود، ادامه داد: انتظارات زیادی از این شرکت وجود دارد و به ویژه عامل «زمان» باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 21 خرداد 97، شماره: 3398843


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین