سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۴۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان در صورت انجام کار تولیدی یا مشاغل خانگی، خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آنها سرباز است می‌توانند بیمه شوند.

شعار سال: مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان در صورت انجام کار تولیدی یا مشاغل خانگی، خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آن ها سرباز است می‌توانند بیمه شوند.

محمدرضا واعظ مهدوی گفت: در تعریف سطوح حمایتی افراد فاقد توان کاری، زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان در صورت انجام کار تولیدی یا مشاغل خانگی، تحت‌پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آن ها سرباز است نیز می‌توانند تحت پوشش این بیمه باشند.

واعظ مهدوی افزود: برای تحقق برنامه بیمه کردن سه میلیون و 400 هزار خانوار در کشور با هزینه 17 هزار میلیارد ریال، امسال به ازای هر خانوار روستایی، یک نفر بیمه می‌شود.

وی اظهار کرد: برای تأمین اجتماعی و مبارزه با فقر برنامه‌هایی به دولت ارائه شده که از یکی از آن ها، تحقق بیمه شدن قشر بازمانده از بیمه‌ است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با اشاره به سطوح حمایتی گفت: در سطح اول حمایتی افرادی نظیر معلولان، معتادان، زنان بی‌سرپرست یا بد سرپرست، محجوران، کودکان یتیم و سالمندان تعریف شده و پس از آن، بیمه‌های پایه قرار دارند که برای نیروی کار و افراد شاغل است.سطح سوم مربوط به افرادی است که می‌خواهند از خدماتی بالاتر از سطح حداقل رفاه بهره‌مند شوند و در خدمات سطح دوم نیز خدمت شامل بازنشستگی، از کارافتادگی، فوت و درمان ارائه می‌شود.

واعظ مهدوی با اشاره به افزایش ضریب پوشش فوت روستاییان و عشایر گفت: در این بیمه به‌دنبال پوشش این جامعه هدف در مقابل حوادث غیر مترقبه و فقر نیز هستیم.

وی تصریح کرد: می‌خواهیم همزمان با جذب جامعه هدف، صنوف تولیدی در روستاها را شکل دهیم تا جامعه به سمت نظام بیمه‌ای برود و افراد از لایه‌های بیمه‌ای مختلف استفاده کنند.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه ایران، تاریخ انتشار 21 خرداد 97، کد مطلب: 470088، www.iran-newspaper.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین