سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۴۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
معاون دانشجویی وزارت بهداشت گفت: برای حل مشکل کمبود خوابگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی از مشارکت بخش خصوصی و از اعتبارات بانکی استفاده خواهیم کرد.
شعارسال: محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: تمام نیاز‌های خوابگاهی که به صورت ایده آل وجود دارد را در افق ۱۴۰۴ برآورد کرده ایم.

وی افزود: برای برآورده کردن این نیاز‌ها در ۱۰ منطقه آمایشی علوم پزشکی مناقصاتی برگزار می‌کنیم و از بخش خصوصی می‌خواهیم که در این زمینه سرمایه گذاری کند و در ساخت خوابگاه مشارکت کند. بخش خصوصی از محل اجاره‌هایی که می‌گیرد و یا کمک‌های دانشگاه، پول سرمایه گذاری خود را تامین می‌کند.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت یادآور شد: اگر بخش خصوصی از این طرح استقبال کند این مناقصات را در منطقه آمایشی برگزار می‌کنیم.

وی گفت: در صورتی که بخش خصوصی استقبال نکند تمایل داریم که با مصوبه‌ای که در بودجه ۹۷ پیش بینی شده است از اعتبارات بانکی برای برآورده کردن نیاز‌های بخش خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده کنیم و خوابگاه‌های جدید بسازیم و مشکل خوابگاهی را حل کنیم.

فراهانی با اشاره به مشکل کمبود خوابگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: برخی از خوابگاه‌ها با اینکه باید سرانه چهار یا پنج متری برای دانشجو داشته باشند، اما این سرانه تنها دو یا سه متر است که نشان از مشکل کمبود خوابگاه دارد.

وی یادآور شد: برای حل مشکل کمبود خوابگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی از مشارکت بخش خصوصی و از اعتبارات بانکی استفاده خواهیم کرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت همچنین با اشاره به صنعتی سازی سلف سرویس‌های دانشجویی گفت: تاکنون حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد سلف سرویس‌های دانشگاه‌ها صنعتی سازی شده است و بنای ما این است که بقیه این سلف‌ها هم صنعتی سازی شوند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری دانشجو ، تاریخ انتشار: 22خرداد 1397 ، کدخبر: 690635،www.snn.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین