سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۴۲۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن نظرات یک موافق و یک مخالف و اصرارهای پی در پی و مکرر نمایندگان جریان های سیاسی مختلف در مجلس پیشنهاد داد لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم به کمیسیون امنیت برگشته و پس از چکش کاری و پخته شدن دو هفته دیگر در دستور کار مجلس قرار گیرد که نمایندگان با این پیشنهاد موافقت کردند.

شعار سال: در جلسه علنی سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی در مشروح مذاکرات مجلس در خصوص لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم گفت: هم موافق و هم مخالف لایحه مذکور پیشنهاد داشتند که اشکالات لایحه مذکور رفع شود.

وی ادامه داد: اعلام وصول لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم در مورخ ۸ آذر ۱۳۹۶ انجام شد و ۲۵ همان ماه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع شد. این کمیسیون سه ماه فرصت داشت که نظرش را اعلام کند اما این کار را نکرد. حتی درخواست تمدید این وقت را هم نداشت. در نتیجه دولت به دلیل ضیق وقت درخواست کرد تا لایحه در دستور کار مجلس قرار گیرد.

رئیس مجلس ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی در مهلت قانونی مقرر باید نظر موافق یا مخالفش را رسما اعلام می کرد اگر ملاحظاتی هم داشت باید اعمال می کرد اگر این کار را می کرد امروز راحت‌تر به این لایحه در مجلس رسیدگی می کردیم.

لاریجانی ادامه داد: هم موافق و هم مخالف لایحه خواستار ارجاع آن به کمیسیون بودند اگر موافق باشید مجلس دو هفته بررسی لایحه را به تعویق بیندازد تا کمیسیون امنیت فرصت داشته باشد از ابعاد مختلف آن را بررسی و نظر نهایی‌اش را به مجلس اعلام کند.

وی گفت: برداشتم این است که کمیسیون امنیت ملی هفته آینده را روی این مسئله کار کند و حداکثر تا دو هفته دیگر و بعد از تعطیلات مجلس برای سرکشی به حوزه انتخابیه نظرش را اعلام کند تا در روز یکشنبه بعد از تعطیلات مجلس لایحه مذکور را در دستور کار قرار دهد.

لاریجانی سپس ارجاع لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را به رای مجلس گذاشت که از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر در جلسه ۱۳۸ نماینده رای موافق، ۹۲ نماینده رای مخالف و شش نماینده رای ممتنع دادند.

با اعلام موافقت مجلس با تعویق دو هفتگی لایحه مذکور رئیس مجلس خطاب به رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به اتفاق همکارانتان و با دعوت از نمایندگان وزارتخانه‌های امور خارجه و اقتصاد و کلیه صاحب نظران لایحه مذکور را از ابعاد مختلف ارزیابی کنید و پس از جمع بندی نهایی نظر کمیسیون را بعد از تعطیلات مجلس ارائه کنید تا به سرعت لایحه مذکور در دستور کار مجلس قرار گیرد.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار 1 خرداد 97، کد مطلب: 97030100232، www.isna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین