سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۴۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
اتحادیه اروپا در راستای حفظ برجام بار دیگر قوانین مرتبط با تجارت با ایران را به‌روزرسانی کرد. در تارنمای اروپایی نیویوروپ آمده: اتحادیه اروپا با به‌روزرسانی «قانون انسداد» و «مجوز وام خارجی»، سرمایه‌گذاری شرکت‌هایش را در ایران حفظ می‌کند.

شعار سال: تارنمای اروپایی نیو‌یوروپ روز دوشنبه در گزارشی افزود: اتحادیه اروپا به دنبال تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، درباره خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای در ماه گذشته، گام‌هایی را برای حفاظت از فعالیت شرکت‌هایش در ایران برداشته است. کمیسیون اروپا نیز اعلام کرده نسخه به‌روزشده «قانون انسداد» و «مجوز وام خارجی» بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) را به تصویب رسانده است. این اقدام کمیسیون، به دنبال نشست غیررسمی این اتحادیه در صوفیه و بیانیه‌های این کمیسیون در تاریخ هجدهم می (بیست‌وهشتم‌ اردیبهشت) انجام شد.
کمیسیون اروپا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: هدف از این اقدامات کمک به حفظ منافع شرکت‌های اتحادیه اروپاست و پایبندی این اتحادیه را به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نشان می‌دهد.
کمیسیون اروپا در ششم ژوئن (شانزدهم خرداد) ضمن اعلام به‌روزرسانی قانون انسداد که شرکت‌های اتحادیه اروپا را از رعایت تحریم‌های آمریکا منع می‌کند، عنوان کرد که مجوز وام خارجی بانک سرمایه‌گذاری اروپا را هم به‌روز می‌کند که سازوکاری است که مجوز فعالیت سرمایه‌گذاری در ایران را می‌دهد.
این کمیسیون درعین‌حال اعلام کرد که مفهوم این امر الزام بانک سرمایه‌گذاری اروپا در حمایت مالی از طرح‌های اروپایی در ایران نیست و تصمیم‌گیری درباره این سرمایه‌گذاری‌ها برعهده هیئت‌مدیره بانک سرمایه‌گذاری اروپاست.
کمیسیون اروپا همچنین اعلام کرده که پارلمان اروپا و شورای اروپا بعد از تصویب به‌روزرسانی این قوانین در ششم ژوئن، دو ماه فرصت دارند تا قبل از اجرائی‌شدن این قوانین مخالفت خود را اعلام کنند. درصورتی‌که مخالفتی نباشد، به‌روزرسانی‌ها منتشر می‌شوند و تا ابتدای ماه آگوست (اواسط مرداد) به اجرا درمی‌آیند که این تاریخ مصادف است با اجرای اولین بسته وضع دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران. کمیسیون اروپا اعلام کرده که تا وقتی ایران به تعهدات خود پایبند باشد، کمیسیون اروپا هم به اجرای کامل و مؤثر برجام ادامه خواهد داد.
براساس گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، رهبران اتحادیه اروپا در چهارم ژوئن (چهاردهم خرداد) با ارسال نامه‌ای به «استیو منوچین»، وزیر خزانه‌داری (دارایی) و «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا، بیان کردند که «منافع امنیتی» اقتضا می‌کند که شرکت‌های اروپایی از وضع دوباره تحریم‌های آمریکا معاف شوند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه شرق، تاریخ انتشار 22 خرداد 97، شماره: 3168
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین