سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۴۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
شهردار سنندج گفت: وعده‌ داده‌ایم که تا آبان‌ماه امسال کل مجموعه «تکمیل بلوار کردستان و اتصال به بلوار ساحلی و احداث پل جدید در محل پل فعلی» را تمام کنیم.
شعار سال: شهردار سنندج گفت: وعده‌ داده‌ایم که تا آبان‌ماه امسال کل مجموعه «تکمیل بلوار کردستان و اتصال به بلوار ساحلی و احداث پل جدید در محل پل فعلی» را تمام کنیم.
 حشمت‌الله صیدی در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم در استان کردستان اظهار داشت: شهرداری دستگاه عریض، طویل و گسترده بوده و وظایف زیادی برعهده دارد و اگر با مشکلات مالی مواجه هستیم، تنها خاص شهرداری سنندج نبوده بلکه همه شهرداری‌ها بااین مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و رکود صنعت ساختمان گفت: متأسفانه در شهرداری سنندج، «درآمد پایدار» نداریم و بدهی‌های انباشته‌شده گذشته و مشکلات ساختاری در بدنه شهرداری از دیگر مشکلات پیش‌رو است.

* نیروهای شهرداری سنندج با ساز و کار قانونی استخدام نشده‌اند

شهردار سنندج تصریح کرد: باید قبول کنیم نیروهای این شهرداری، همچون دیگر دستگاه‌های اجرایی با ساز و کار قانونی استخدام نشده‌اند و متأسفانه همچنان با درخواست‌های زیادی مبنی بر بکارگیری مواجه هستیم که در برابر این درخوسات‌ها قاطعانه مقاومت کرده‌ایم و وعده داده‌ایم تا روزی که در این حوزه حضور دارم، یک نفر نیروی غیرمجاز استخدام نکنم.

وی بیان کرد: هرچند در شهرداری سنندج، نیروهای مازاد داریم اما بنا نداریم که نیرو تعدیل کنیم، گرچه سوءتفاهم‌هایی در این‌‌باره مطرح شده بود اما می‌خواهیم این نیروها را تقویت و باهدف ارائه خدمات بیشتر به شهروندان، در وجود آنان انگیزه ایجاد کنیم.

* پروژه‌های عمرانی شهرداری سنندج

صیدی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به پروژه‌های عمرانی انجام شده افزود: همه شهروندان می‌دانند که از بدو شروع به‌کار بنده، «پروژه تقاطع سنجرخان معروف به قرآن سابق» در حال اجرا بود و پیشرفت فیزیکی 60 درصد داشت که علی‌رغم تمام مشکلات مالی و مطالبات عدیده پیمانکاران از ظرفیت‌های موجود استفاده و سعی کردیم به‌علت محدودیت ترافیکی در بلوار دکتر حسینی قبل از فصل بارندگی آن پروژه را به بهره‌برداری برسانیم اما تمام نشده و ناتمام مانده است.

وی اظهار کرد: امیدواریم در آینده نزدیک، عملیات اجرایی تقاطع سنجرخان و فضای سبز آن را تکمیل و این پروژه را به بلوار ساحلی متصل می‌کنیم.

شهردار سنندج گفت: متأسفانه بنا به دلایلی، از قبل مطالعات و پیش‌بینی اتصال تقاطع سنجرخان به بلوار ساحلی نادیده گرفته شده بود و معارض هم داشت که برای حل این مشکلات دو نفر از معاونین شهرداری همراه با دو مشاور، مشغول مطالعات طرح جدید بهینه با کمترین معارض هستند و پیمانکار و ماشین‌آلات برای این پروژه است.

* اتصال تقاطع سنجرخان به بلوار ساحلی

وی اضافه کرد: در چند روز آینده پس از اتمام مطالعات این طرح، عملیات اجرایی اتصال تقاطع سنجرخان به بلوار ساحلی انجام می‌شود.

شهردار سنندج خاطر شنان کرد: یکی دیگر از پروژه‌هایی که در زمان مدیریت بنده استارت خورد، بلوار 30 متری به ننله بود که به‌دلیل بارندگی‌های امسال عملیات راه‌سازی و زیرسازی تا دو هفته قبل ممکن نبود، اما این پروژه فعال شده و امیدواریم در اسرع وقت همراه با میدان امام رضا(ع) که بخشی از آن پروژه بوده، به اتمام و بهره‌برداری از این پروژه‌ها می‌تواند تقاطع‌ حاصل‌خیز «فیض‌آباد» را حذف و ترافیک و دسترسی به این ناحیه منفصل شهری و ورودی و خروجی شهر را آسان کند.

* بلوار 30 متری ننله 3 ماه آینده به اتمام می‌رسد

وی ادامه داد: این پروژه در راستای حل مشکلات ترافیکی بوده و توجه خاصی به برطرف شدن این معضل داریم و اگر با مشکلات مواجه نشویم، تا دو سه ماه آینده پروژه بلوار 30 متری به ننله به اتمام می‌رسد.

صیدی افزود: همچنین بلوار 30 متری اتصال مجموعه 1728 واحدی دگایران به بلوار نظام مهندسی را تعریف کردیم و این پروژه از پیشرفت فیزیکی خاصی برخودار بوده و عرض آن 30 متر و طول آن 800 متر بوده و یکی از لاین‌های آن آماده است.

وی اظهار کرد: کلنگ‌زنی احداث بلوار 36 متری فریدون معتمدوزیری یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی بوده و این پروژه می‌تواند نقش عمده‌ای در ساماندهی و هدایت بار ترافیکی مسیرهای مواصل از ورودی جنوبی به داخل شهر، خیابان‌های اصلی و بلوارهای پرترافیک منشعب از شهرک بهاران، مراکز دانشگاهی و درمانی و همچنین هدایت ترافیک به کمربندی آبیدر و بالعکس داشته باشد.

* اجرای بلوار 36 متری معتمدوزیری با هدف کاهش بارترافیکی

شهردار سنندج گفت: پیمانکار برای اتمام بلوار 36 متری فریدون معتمدوزیری در سنندج 12 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده اما می‌خواهیم از ظرفیت‌های مجموعه سازمان عمران و بازآفرینی و ماشین‌آلات شهرداری استفاده کنیم و امیدواریم در اسرع وقت آن را به بهره‌برداری برسانیم.

وی عنوان کرد: در سالیان گذشته باهدف کاهش و روانسازی ترافیک عملیات طرح کمربندی آبیدر با بلوار 36 متری تا سه راهی محله تکیه‌وچمن اجرا شده بود اما پس از بررسی و برگزاری جلسات مختلف با هدف کاهش تخریب در مسیر اجرای طرح در آبیدر، تصمیم به اجرای طرح بلوار 24 متری گرفته شد و سه متر لاین مخصوص برای پیاده‌رویی و دوچرخه‌سوارها نیز پیش‌بینی شده تا شهروندان بتوانند در کمال آرامش تردد و از طبیعت آبیدر لذت ببرند.

شهردار سنندج خاطر نشان کرد: همچنین از انتهای دانشگاه کردستان به دنبال اتصال یک معبر 20 متری به بلوار دانشجو هستیم البته چندین معارض سرراه بوده و تمام تلاش ما این است که این واحدها را تملک و مسیر پیش‌رو را آزاد کنیم چراکه در مسیر قریان سنندج بار ترافیکی زیادی داریم.

* خبرخوش برای ساکنان "دگایران" سنندج

وی اضافه کرد: از دیگر پروژه‌های در دست اقدام، پروژه بلوار 36 متری دگایران بوده که در صورت اتمام، بلوار توحید به خیابان و شهرک ساحلی متصل می‌شود که بخش زیادی از عملیات اجرایی در حال اتمام و لاین دیگر به‌علت محدودیت‌های ترافیکی و موانع زیرسازی، مقداری با تأخیر مواجه شد که در چند روز اخیر این لاین به اتمام و دسترسی مردم آسان می‌شود.

صیدی افزود: مهم‌ترین پروژه‌ای که در شهر سنندج در حال انجام است، «بلوار کردستان» بوده که اتمام آن آرزوی دیرینه شهروندان بوده و امیدواریم بتوانیم آن را به اتمام برسانیم و با تمام وجود مشغول کار هستیم و قیرپاشی انجام و عبور و مرور مردم از بلوار توحید به بیمارستان توحید از مسیر آن رمپ صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در چند روز آینده عملیات حفاری و تخریب پل توحید انجام و بلوار کردستان به خیابان ساحلی سنندج متصل می‌شود.

شهردار سنندج تصریح کرد: مسئولان اجرایی ارشد استان، برای اتمام و تسریع بلوار کردستان، وعده داده‌اند که در سال مال 97 یک تا دو میلیارد تومان اعتبار به این پروژه کمک کنند و وعده‌ داده‌ایم که تا آبان‌ماه امسال کل مجموعه «تکمیل بلوار کردستان و اتصال به بلوار ساحلی و احداث پل جدید در محل پل فعلی با ارتفاع دو متر بیشتر» را تمام کنیم.

* پروژه تعریض "بلوار ابن‌سینا"؛ دسترسی مردم به نواحی منفصل شهری "نایسر" آسان‌تر می‌شود

وی گفت: در چند روز آینده پروژه تعریض «بلوار ابن‌سینا» حدفاصل میدان محمدی سنندج به پلیس‌راه همدان استارت می‌خورد و اتمام این پروژه و تعریف دوربرگردان استاندارد این طرح، سبب می‌شود دسترسی مردم به نواحی منفصل شهری "نایسر" آسان‌تر شود.

شهردار سنندج خاطر نشان کرد: امیدواریم با این بضاعت مالی کم و بدهی‌های کلان و مشکلات مالی که در شهرداری با آن روبه‌رو هستیم، بتوانیم بخشی از مشکلات ترافیکی شهر سنندج را برطرف کنیم و در این راستا اتمام پروژه ناتمام اسلام‌آباد نیز در دستور کار و رایزنی‌های لازم انجام شده تا بلکه این مسیر را نیز به شهرک 5 آذر و میدان گاز متصل کنیم.

* وعده شهردار برای کاهش ترافیک سنندج

وی گفت: اگر این چندین پروژه که باهدف کاهش بارترافیکی در حال انجام بوده تا ابتدای سال 98 به اتمام برسد، می‌توان خوش‌بین بود که بخشی از مشکلات ترافیکی شهر سنندج برطرف می‌شود، هرچند پروژه‌ای دیگر نیز برای کاهش بارترافیکی هسته مرکزی شهر در دستور کار و مطالعات آن صورت گرفته است.

صیدی افزود: از مردم شهر سنندج بابت مشکلات ترافیکی سطح شهر سنندج عذرخواهی می‌کنم اما این انتظار را داریم که شهروندان نیز از استفاده از خودروهای تک‌سرنشین خودداری کنند.

وی اظهار کرد: این قول را به مردم شهر سنندج می‌دهیم که تمام منابع درآمدی که در اختیار داریم صرفاً در راستای خدمت‌رسانی صحیح و حل مشکلات شهری هزینه شود، گرچه مدیریت هزینه و صرفه‌جویی نیز در شهرداری انجام شده است.

* عذرخواهی از نیروهای شهرداری بابت تأخیر در پرداخت حقوق

شهردار سنندج گفت: همچنین بابت اینکه حقوق پرسنل زحمت‌کش شهرداری گاهاً با تأخیر پرداخت می‌شود، عذرخواهی و تشکر می‌کنم، اما با مشکلات مالی عدیده‌ای روبه‌رو هستیم.

صیدی با اشاره به مشکلات پیش‌روی شهرداری افزود: گرچه بدهکاری زیادی داریم اما از دستگاه‌های دولتی نیز مطالبات داریم چراکه در پایان سال گذشته از 40 میلیارد تومان تنها دو میلیارد تومان آن را دریافت کردیم و اکنون طلب‌ها افزایش یافته و باید قطعاً ادارات، حق مردم را پرداخت کنند.

وی اظهار کرد: خوش‌بین هستیم که با وجود مشکلات، درآمدو ساخت و ساز کم، بتوانیم رضایت‌مندی را به‌دست بیاوریم و پروژه‌های عمرانی را اجرا کنیم.

* نقدهای خبرگزاری تسنیم کردستان "منصفانه" است

شهردار سنندج در پایان گفت: بابت اینکه مجموعه خبرگزاری تسنیم کردستان این فرصت حضور را برای بنده و همکارانم فراهم کردند، قدردانی می‌کنم.

صیدی با اشاره به تلاش خبرنگاران تسنیم در انعکاس معضلات شهری و مشکلات مردم خاطر نشان کرد: نقدهای خبرگزاری تسنیم کردستان "منصفانه" است و همیشه از انتقادهای این رسانه، استقبال کرده‌ایم و می‌کنیم.

گفتنی است؛ در این بازدید که بیش از یک ساعت به طول انجامید، مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم در استان کردستان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد و کارهای انجام شده در راستای انعکاس و پیگیری معضلات شهری و مشکلات مردم به تشریح برنامه‌ها و چشم‌اندازهای این رسانه در استان پرداخت.

در این بازدید، ریحانی‌فرد معاون فنی و امور زیر بنایی شهرداری، فرهادی مشاور عالی و رئیس حوزه شهردار و وکلیلی رئیس اداره روابط عمومی شهرداری سنندج نیز "حشمت‌الله صیدی" را همراهی ‌کردند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 23 خرداد 1397، کدخبر: 1748602 ، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین