سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۴۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه شیوه‌ای که در حال حاضر برای آموزش بی‌سوادان به کار می‌رود کارآیی ندارد، گفت: بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند نه کهنسالان.
شعارسال:عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه شیوه‌ای که در حال حاضر برای آموزش بی‌سوادان به کار می‌رود کارآیی ندارد، گفت: بیشتر بی‌سوادان کشور زیر ۲۰ سال هستند نه کهنسالان.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص وجود 11 میلیون بی‌سواد در کشور، گفت: درصورتی که آموزشیاران نهضت سوادآموزی تعیین تکلیف شده و استخدام شوند، نهضت نمی‌تواند برای تحصیل این 11 میلیون مجدد از نیروهای حق‌التدریس استفاده کند و باید روش دیگری را جایگزین کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: نمی‌توان مجدد از نیروهای حق‌التدریس در نهضت سواد آموزی استفاده کرد چراکه پس از گذشت چندسال افرادی که به کارگرفته شده‌اند نیز باید تعیین تکلیف شده و استخدام شوند؛ در نتیجه سیکل به کارگیری آموزشیارن نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش تکرار می‌شود.

وی با بیان اینکه باید راهکار جدیدی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در نظر گرفت، خاطرنشان کرد: بیشتر بی‌سوادان کشور زیر 20 سال هستند و تعداد کمی از آنها در سنین پیری به سر می‌برند؛ فرصت تحصیلی برای افراد فراهم نمی‌شود و به همین دلیل جوانان نمی‌توانند تحصیل کنند؛ باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: شیوه‌ای که در حال حاضر برای آموزش بی‌سوادان به کار می‌رود کارآیی ندارد و باید شیوه جدیدی در نظر گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در کشور از نیروهای حق‌التدریس استفاده کرد، اظهار کرد: می‌توان از نیروهای با سابقه در مقطع ابتدایی برای آموزش بی‌سوادان استفاده کرد به طور مثال برای ریشه کنی بی‌سوادی، در ماموریت‌های ویژه از معلمان ابتدایی و پیش دبستانی استفاده شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت ایسکانیوز،تاریخ انتشار 23 خرداد97، کدخبر: 387949، www.icana.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین