سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۴۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به معضل بودجه‌ای آموزش و پرورش، گفت: این بحران به تدریس معلمان در رشته‌های غیرمرتبط منجر می‌شود.
شعارسال: کارن خانلری درباره وضعیت کمبود معلم در مدارس، گفت: با توجه به حجم گسترده تدریس در وزارت آموزش و پرورش و محدودیت‌هایی که برای تامین کادر آموزشی در مدارس وجود دارد، طبیعی است که برخی مدرسان برخلاف تخصص، دروس مختلف را تدریس کنند.

نماینده ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم تدریس معلمان در رشته تخصصی خود با توجه به کمبود معلم امری عادی و طبیعی است، تصریح کرد: رفع کمبود نیروی انسانی آموزشی نیازمند تزریق منابع مالی است تا بتوان معلمان را بر مبنای تخصص استخدام کرد اما متاسفانه معضل بودجه‌ای آموزش و پرورش تبدیل به یک بحران شده است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم ساز و کار تدریس در آموزش و پرورش تخصصی شود باید بودجه کافی برای جذب معلمان بر مبنای دروس تخصصی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد زیرا در غیر اینصورت نمی‌توان انتظار داشت وزارت آموزش و پرورش در این راستا تخصصی عمل کند.

خانلری افزود: برای تخصصی شدن تدریس در مدارس باید کادر آموزشی نیز بر طبق میزان ظرفیت‌های لازم استخدام شود تا بتوان از تدریس غیرمرتبط معلمان در دروس مختلف جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان اینکه تدریس غیرمرتبط در مدارس نشانه کمبود معلم و محدویت منابع مالی است، یادآورشد: کمبود بودجه آموزش و پرورش یک مسئله ملی است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری میزان ، تاریخ انتشار: 21 خرداد 1397 ، کدخبر: 388036 ، www.icana.ir

اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین