سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۵۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از راه اندازی سرای گردشگری سالمندان برای نخستین بار در استان مرکزی خبر داد.
شعار سال: مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از راه اندازی سرای گردشگری سالمندان برای نخستین بار در استان مرکزی خبر داد.

سید محمد حسینی اظهار داشت: گردشگری ازجمله صنایعی است که پتانسیل زیادی برای ارائه خدمات و کسب منافع از مدخل سالمندان جامعه دارد؛ چراکه حجم قابل توجه افراد سالمند به واسطه تغییرات جمعیتی، انعطاف پذیری زمانی این افراد و اثبات این موضوع که افراد سالخورده نسبت به دیگر گروه های سنی احتیاج به تفریح و سفر دارند یک نگرش نوین را شکل داده که می توان از آن به عنوان گردشگری سالمندان یاد کرد.

وی افزود: توسعه گردشگری برای سالمندان نیازمند فراهم آوردن امکاناتی متناسب با ویژگی های این افراد است از این رو اداره کل با صدور مجوزی به منظور افزایش امید به زندگی و ایجاد نشاط در بین سالمندان، برای اولین بار با راه اندازی مجموعه ای تحت عنوان سرای گردشگری سالمندان در شهر داوود آباد اراک به دنبال خدمات رسانی به این قشر است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: این مجموعه با مساحت سه هزار و ۶۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال که شامل سالن پذیرایی، سوئیت، استخر، سالن بیلیارد، سالن آمفی تئاتر، فضای سبز، آلاچیق و آب نما است با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد در نیمه نخست سال ۹۸ به بهره برداری می رسد.

حسینی بیان کرد: این اقدام برای نخستین بار در سطح استان مرکزی بوده و به طور قطع کم نمونه در کشور است. ما از سرمایه گذارهایی که با ایده نو وارد صنعت گردشگری می شوند استقبال می کنیم و آماده هرگونه همکاری با آنها هستیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 29 خرداد 1397، کدخبر: 4325055 ، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین