سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۵۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با اشاره به رایزنی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: محصولات شرکت‌های دانش بنیان با ابلاغ آیین‌نامه تفاهم‌نامه با این وزارتخانه و سازمان تامین اجتماعی به زودی بیمه می‌شوند.

شعار سال: معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با اشاره به رایزنی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: محصولات شرکت‌های دانش بنیان با ابلاغ آیین‌نامه تفاهم‌نامه با این وزارتخانه و سازمان تامین اجتماعی به زودی بیمه می‌شوند. سورنا ستاری در آیین افتتاح مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار کرد: بعد از جلسات مفصل با سازمان تامین اجتماعی به تفاهم‌نامه‌ای با دکتر ربیعی رسیدیم که آیین‌نامه آن طی هفته جاری ابلاغ می‌شود و کار شرکت‌های دانش بنیان را تسهیل می‌کند.

وی ادامه داد: زیست بومی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کرده‌ایم که بخشی از آن مربوط به مسائل گمرک، دسترسی به تسهیلات ارزان قیمت، نزدیکی با سرمایه‌گذاران و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر است‌. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری‌ با اشاره به قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد: این قانون شامل هفت پایه اصلی است که ما شرکت‌ها را در این حوزه‌ها حمایت می‌کنیم، بیمه نیز یکی از پایه‌های آن است که موجب بهبود کسب‌و‌کار شرکت‌ها می‌شود. ستاری با اشاره به جزئیات بیشتر این بیمه ادامه داد: بر اساس تفاهم صورت گرفته در تهران دو مرکز تخصصی برای ارزیابی این محصولات باید ایجاد شود تا ارزیاب‌های بیمه که خود متخصص هستند محصولات را بعد از ارزیابی بیمه کنند و به این شکل بخشی از جرایم و حتی نقض حقوق شرکت‌ها نیز رفع شود. وی در مورد ضرورت تاسیس مراکز رشد در دانشگاه‌ها توضیح داد: تاسیس مراکز نوآوری موجب تمرکز در فعالیت‌های تجاری‌سازی، ثبت ایده و تبدیل ایده به محصول در دانشگاه‌ها می‌شود. وی ادامه داد: اگر یک دانشجو بداند چطور می‌تواند اختراع خود را تجاری‌سازی کند و دسترسی آسان تری به امکانات داشته باشد، سریع تر به محصول می‌رسد.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 29 خرداد 97، کد مطلب: 3401956، www.donya-e-eqtesad.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین