سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۳۵۷۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
به‌منظور تحقق شعار سال ۹۷ «حمایت از کالای ایرانی»، متخصصان داخلی موفق به ساخت ترانس اندازه‌گیری ولتاژ ژنراتور نیروگاه لوشان شدند.

شعار سال: عظیم بلبل‌آبادی، مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان در این‌باره گفت: در پی آسیب دیدن یکی از ترانس‌های اندازه‌گیری ولتاژ ژنراتور واحد یک نیروگاه لوشان که منجر به عملکرد راه‌های حفاظتی ژنراتور و خروج واحد شد و به‌دلیل اینکه ترانس مذکور قدیمی و از نوع خشک بوده و دارای نسبت تبدیل خاصی است که در بازار موجودی نداشت، از این‌رو ساخت ترانس مشابه در دستور کار قرار گرفت.وی افزود: با استعلامات انجام شده توسط شرکت تولید برق لوشان، شرکت نیروی رخش کردستان و چند شرکت خارجی برای این اقدام اعلام آمادگی کردند که به‌دلیل حمایت از صنایع داخلی، ساخت آن به شرکت ایرانی سپرده شدکه با ساخت ترانس و انجام تست‌های لازم، ترانس یادشده به خوبی و با موفقیت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان اظهار کرد: با ساخت ترانس اندازه‌گیری ولتاژ ژنراتور نیروگاه لوشان توسط متخصصان داخلی ضمن اینکه پایداری واحد با تجهیز جدید افزایش یافته است، نسبت به سفارش نمونه‌های خارجی صرفه‌جویی نیز صورت گرفته است. بلبل‌آبادی در خصوص رشد میزان تولید نیروگاه شهیدبهشتی لوشان گفت: نیروگاه شهید بهشتی لوشان در سال ۹۵؛ ۱.۴۹۵.۶۰۲ مگاوات ساعت تولید داشت که این مقدار در سال ۹۶ به ۱.۶۴۰.۳۸۷ مگاوات ساعت افزایش یافت. مقایسه میزان تولید انرزی برق نیروگاه شهیدبهشتی لوشان در سال‌های ۹۵ و ۹۶ نشان می‌دهد که میزان تولید این نیروگاه در سال ۹۶ نسبت به سال قبل از آن، ۶۸/ ۹درصد رشد داشته است.وی ادامه داد: نیروگاه شهیدبهشتی لوشان در استان گیلان و در کیلومتر ۹۰ جاده قدیم قزوین رشت قرار دارد. ظرفیت تولید این نیروگاه ۳۶۰ مگاوات است که شامل ۲ واحد گازی ۶۰مگاواتی و دو واحد بخار ۱۲۰ مگاواتی است. مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان اعلام کرد: انرژی دریافتی از نیروگاه‌های استان گیلان در سال ۱۳۹۶ برابر با ۱۴,۸۰۶,۸۱۴ مگاوات ساعت بود که این مقدار در مقایسه با مورد مشابه سال ۱۳۹۵ (۱۴,۰۹۴,۵۲۱ مگاوات ساعت) به میزان ۰۵/ ۵ درصد رشد داشته است.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 28 خرداد 97، کد مطلب: 3402054، www.donya-e-eqtesad.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین